Balogh duplázott, mégsem nyert az Iváncsa

NB III

A 88. percben drámai gólt szerzett a Kozármisleny

Bozai Attila így írt az Iváncsa részéről:

“A három ponttal csapatunk mögött álló Kozármisleny vendégei voltunk, és minimális célunk volt ennek a különbségnek a megtartása, annak ellenére is, hogy több hiányzónk volt (Pribék, Szauter, Madarász, Kertai).

Ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést, azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és 10 perc alatt már kettő gólszerzési lehetőségünk is volt. Az első gólra közel húsz percet kellett várni, ekkor Hujber verte meg ellenfelét, majd mértani pontosságú beadását Balogh László fejelte 6 méterről a hazaiak kapujába, 0-1.

Továbbra is mi irányítottuk a mérkőzést, a hazaiak csak elvétve tudtak a kapunk közelébe kerülni. Érett a második találatunk is, ehhez a legközelebb Aradi révén kerültünk. Hujber 22 méteres lövését a hazai kapus csak kiütni tudta,éppen Aradi elé, sajnos belső védőnk közelről kicsit elkapkodta a ziccert. Majd a félidő előtt néhány perccel egy formás akció végén Hujber-Fekecs-Balogh volt a labda útja, és tavalyi gólkirályunk nem is hibázta el a pontos beadást, 0-2.

A második félidőre egy motiváltabb hazai csapat jött ki, ennek ellenére kiegyenlített játékot láthattunk. Az első 15 percben hazaiak főleg pontrúgások után veszélyeztettek, de a mérkőzést eldöntő meccslabda Miklósvári lábában volt. Hujber remek labdával ugratta ki szélsőnket, aki már csak a kapussal állt szembe, de a kapufát találta telibe. Ekkor lezárhattuk volna a mérkőzést, de nem tettük meg, és ezért nagy árat fizettünk. A 65. percben egy jobboldali hazai beadást a mezőny egyik legalacsonyabb játékosa, Wittrédi fejelt 5 méterről a kapunkba, 1-2.

Természetesen a gól hatalmas lökést adott a hazaiaknak, akik nagy energiákat mozgattak meg az egyenlítés érdekében. Benne lógott az egyenlítés a levegőben, de mivel kinyíltak a hazaiak, nekünk is több lehetőségünk volt, de sajnos az utolsó passzaink nem voltak elég precízek. Tudtuk, ha nem lövünk gólt, bajba kerülhetünk. Próbáltuk cserékkel frissíteni a középpályánkat, de ekkor már többet volt a hazaiaknál a labda, és sajnos a 88. percben egyenlítettek is. Egy baloldali, hosszúnak tűnő beadásra kapusunk Dániel Csaba és Fekecs Dávid közé berobbanó Kiss Márton lőtt az üresen maradt kapunkba, 2-2.

Az utolsó percekben mindkét csapat megpróbálta a maga javára eldönteni a mérkőzést, de az eredmény már nem változott. Az idegenbeli pontszerzéseket mindig meg kell becsülni, de most nagyon rossz szájízzel jöttünk haza, hiszen a látottak alapján egyértelműen közelebb álltunk a győzelemhez. Az első félidőben nagyon jól, kreatívan, kapura is veszélyesen futballoztunk, a kétgólos vezetésünk a hazaiakra volt hízelgő. A második félidőben megvolt a lehetőségünk a mérkőzés lezárására, de mivel ezt nem tettük meg, a hazaiak vissza tudtak jönni a meccsbe, és ha a mi hibánknak is köszönhetően, de nem érdemtelenül egyenlítettek és ezzel otthon tudták tartani az egyik pontot.

Köszönet jár a csapatot ebben a zord időben is elkísérő, és végig buzdító szurkolóinknak, nem rajtuk múlott, hogy elmaradt a győzelem!”

Kozármisleny FC – Iváncsa KSE 2-2 (0-2)
Kozármisleny, vezette: Kubicsek Máté

Kozármisleny: Ipacs – Rácz, Pergel (Havasi, 69.), Wittrédi, Horváth G., Kiss, Kocsis, Racskó, Tóth, Turi, Bodor (Márkvárt, 58.). Vezetőedző: Kovács Zoltán
Iváncsa: Dániel – Kovács D., Aradi,Varga B., Fekecs, Miklósvári (Pretsler, 89.), Hujber, Cseszneki (Berényi, 82.), Folmer (Büki, 68.), Szellák, Balogh L. Vezetőedző: Domján Attila

Gólszerzők: Wittrédi (64.), Kiss (88.) illetve: Balogh L. (19., 40.)