5 gólos meccsen maradt alul a Bicske

NB III

A Rajczi, Bori és Nikházi fémjelezte III. Kerület a 89. percben fordított.

A Bicske tudósítója így írt:

“Ha létezik méltó körítés a magyar labdarúgás III. osztályában egy bajnoki mérkőzéshez, az maximálisan megtalálható volt vasárnap késő délután az óbudai Kalap utcában, ahol a Kemenes Szabolcs dirigálta III. ker. TVE fogadta a Vukmir Dragan által irányított újonc Bicskei TC csapatát. Egy gyönyörűen felújított modern stadion, NB I-es meccsekkel is vetekedő csaknem telt ház (becslésünk szerint közel 1.500 néző), remek büfé hideg csapolt sörrel, folyamatos sportszerű szurkolás és “szakértő” közönség.

A Kiss Csaba és Nagy Attila vezérszurkolók által vezényelt Bicske Tigers szurkolói csoport dobjai végig dübörögtek a hangorkánban és jellemző a sportszerű hangulatra, hogy a szünetben a két tábor tagjai már közösen fotózkodtak a lelátón. Egy idő után már a két tábor dobjai is egy ütemre szóltak, persze a “szöveg” más volt. Mindehhez már csak két nagyot küzdő csapat kellett, akik emlékezetes mérkőzést produkáltak Juhász Dávid játékvezető (partjelzői Bertalan Dávid és Imrő János voltak) sípszavára.

Hemzsegtek a pályán az NB I-es múlttal bíró labdarúgók, az óbudaiak soraiban Szalai Vilmos, Bori Gábor, Rajczi Péter, Nikházi Márk és Czvitkovics Péter vette fel a harcot Móri Tamással és Nagy Tiborral, illetve több, korábban NB II-es karriert befutott vendégjátékossal. A mesterek szemmel láthatóan már az összeállításokban is taktikáztak, gondolva arra, hogy a nagy melegben elkél a második félidei frissesség. A Bicskei TC ezúttal a Zelizi 5 – Adorján 6, Sötét 7, Radó 6, Madarász 6 – Molnár 6, Nagy 6 – Farkas 6, Erdős 5, Peinlich 7 – Rigó 5 összetételben kezdett, míg csereként Tornyai 0 (64.p. Peinlich helyett), Varga 0 (64.p. Farkas helyett) és Móri 0 (78.p. Rigó helyett) kapott lehetőséget.

A 10. percben Bori jobb oldali szögletét Szalai úgy fejelte kapura hogy a lécet súrolva hagyta el a labda a játékteret. Két perccel később Petneházi szabadrúgását Rajczi csúsztatta mellé. A 15. percben Fazakas jobb oldali beadását Borvető nagy ívben fejelte a kapu felé, Zelizi nem mozdult, a gólba tartó labdát pedig Rajczi segítette beljebb (1-0).

A 20. percben Fazakas lövésszerű beadását Zelizi a bal felső sarokból piszkálta ki. A 29. percben Petneházi 20 méteres szabadrúgását Zelizi bravúrral mentette. Két perccel később rezgett a bicskei háló, a spori azonban – helyesen – szabálytalanságot látott Rajczinál. A következő percben Rigó szerzett labdát az ellenfél térfelén, a kinn álló kapus fölött átívelte ugyan a labdát, de a játékszer nem sokkal a kapu mellé szállt. A 34. percben Peinlich harcolt ki sarokrúgást, remek ívű beadását Radó fejelte a kapuba a védők érintésével (1-1).

41. percben ismét Peinlich harcolt ki a szögletet, amit el is végzett, a teljesen egyedül hagyott Sötét az ilyen lehetőséget nem szokta kihagyni, most sem tette és a jobb alsó sarokba fejelt (1-2).

Alig kezdődött el a II. félidő, Petneházi a vendégvédőkről kipattanó labdát lőtte rá, a bal kapufát találta el. Az 54.percben a belső védő Szalai lódult meg a labdával, mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, ami a bevetődő védőnkön megpattant, és az ellenkező irányba vetődő Zelizi tehetetlenül nézte a kapu bal oldalába vágódó labdát (2-2).

A 69. percben Petneházi újabb szabadrúgást végezhetett el 25 méterről, de Zelizi szögletre mentett. A 74. percben Molnár és Rajczi csatáztak, Molnár “csak” lökött Rajczi, viszont ütött, ezért azonnal a piros villant számára, míg a bicskei játékos megúszta sárgával. A 83. percben Móri kitűnő cselek után nagy helyzetben lőtt, Megyeri lábbal védett, a kipattanót Molnár lőtte fölé. Két perccel később Kapronczai cselezgetett a bal oldalon, visszajátszott, Sili pedig 12 méterről a vetődő Zelizi keze alatt a rövid sarokba lőtt (3-2). Egyenlítésre már nem maradt idő.

Miután megszerezte a vezetést a Kerület, felrémlett egy kiadó vereség is a Bicske számára, azonban a BTC óriási akaraterőről tanúságot téve felállt és két pontrúgásból a vezetést is átvette.

A bicskeiek remekül megérezték a hazai védelem sebezhetőségét, nagyot küzdöttek, de a balszerencsés gólokat nem tudták ellensúlyozni. A futball néha igazságtalan is tud lenni, hiszen a jó játék és küzdés “jutalma” ezúttal nulla pont volt, annak ellenére, hogy a BTC 2-1-nél és 2-2-nél is megnyerhette volna meccset.

Az óbudai csapat a dobogóról, a Bicske pedig az igen sűrű mezőnyben a 7. helyről várja (egyaránt mindössze 3 pontra az elsőtől és az utolsótól) a folytatást, amely számára augusztus 25-én 17.00 órakor az FC Nagykanizsa ellen hazai pályán következik. Ezúttal is rangadó jellegű ütközet, nagy csata várható, hiszen a zalaiak mindössze 2 ponttal járnak előrébb a Nyugati csoport tabelláján.”

III. Kerület TVE – Bicskei TC 3-2 (1-2)
Budapest, III. kerületi Torna és Vívó Egylet utánpótlásképző központ, vezette: Juhász Dávid

III. Kerületei TVE: Megyeri – Szalai, Erdei, Huszty (Czvitkovics 77.), Fazakas (Karponczai 60.), Bori, Petneházi, Rabatin (Nikházi 46.), RAjczi, Borvető, Sili. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Bicskei TC: Zelizi – Adorján, Nagy, Molnár, Sötét, Madarász, Farkas (Varga 64.), Erdős, Peinlich (Tornyai 64.), Radó, Rigó (Móri). Vezetőedző: Vukmir Dragan

Gól: Rajczi (15.), Szalai (54.), Sili (89.) illetve: Radó (34.), Sötét (41.)
Kiállítva: Rajczi (74.)

Forrás: 2060.blog.hu
Tudósított: Venczel József, Komjáthy Péter
Fotók: Komjáthy Katinka