Vezetett a Csór Csernyén, meglepően zárult a meccs

Idegtépően alakult a Megye II-es Észak csoport nyitómérkőzése.

A Csór tudósítója így írt:

“A mai nappal kezdetét vette a 2019/2020-as megyei II-es labdarúgó bajnokság. Engedelmetekkel, az idei szezonban is megpróbálok minél hitelesebben beszámolni a csapat mérkőzéseiről.

Az első fordulóban, ahogy három évvel ezelőtt is, a Bakonycsernyével játszottunk. Akkor otthon, most idegenben. A jelentősen tovább fiatalított gárdánk a két kupamérkőzésen már megmutatta az arcát. Ideje volt hát bajnokin is lapokat teríteni.

Összeállításunk: Kalapács – Bogdány, Potornai, Báles, Balázsik – Kásler, Tolnai, Pécsi, Zs. Nagy Norbert – Budai, Kaufmann

Nem halni jöttünk, ezt már az első 10 perc is megmutatta, hiszen előbb Budai, majd Kaufmann hibázott ordító ziccerben. Aztán Ódor válaszolt egy jó lövéssel, de Kalapács védett. Majd újabb Kaufmann ziccer következett. Mezőnyben nagyon okosan, taktikusan játszottunk, a védekezésünk egyben volt. A hazaiak úgy mehettek a félidőben az öltözőbe, hogy elégedetten nyugtázták a 0-0-s állást.

A második félidőben Kaufmann megszerezhette volna újfent a vezetést, de nem találta el a labdát. Aztán úgy gondolta, hogy ha ma már nem megy a gólszerzés, akkor inkább ad egy forintos labdát Budainak, aki az ötös sarkán csinált egy lövőcselt, majd higgadtan a jobb felsőbe helyezett, 0-1. A hazaiak ettől nagyobb sebességre kapcsoltak. A 67. percben A szélen vánszorgó labdára Zs. Nagy előbb ért oda, ami a hazaiak szélsőjét nem zavarta, mert előbb akkorát taszított a játékosunkon, hogy még az is táppénzre ment, aki felsegítette, aztán miután a játékvezető biztosította arról, hogy egyáltalán semmi szabálytalan nem történt, fogta magát és a középen érkező Ódor fejére varázsolta a labdát, aki a hosszúba bólintott, 1-1. Kiegyenlített mezőnyjáték zajlott a pályán, a hazaiak nem tudták az akaratukat ránk kényszeríteni. Ezért is volt érthetetlen, hogy a játékvezető miért érezte kötelességének megfújni a hazai pályát. A döntetlen szagú összecsapásba egy újabb rossz döntéssel nyúlt bele, amikor is a tizenhatosunk sarkánál faultot fújt ellenünk. A beadást még szögletre fejeltük, de a szögletből Strommer lőtt gólt az ötösről, teljesen üresen hagyva, 2-1. Csak emlékeztetőül: 50 évesen a tavaszi bajnokinkon is ő lőtte a győztes gólt. A hátralevő időben már nem történ érdemleges.

Nem a megrögzött szurkoló beszél belőlem, amikor azt mondom, ma nem érdemeltünk vereséget! Elismerte ezt több hazai szurkoló is. Viszont a csernyei átok így továbbra is él. A mi fiatal csapatunk előtt ott a csillogó jövő, na meg a falunapi Vál elleni derbi. Most már csak ez járjon játékos, edző és szurkoló fejében! Hajrá fiúk!”

Bakonycsernye – Csór 2-1 (0-0)
Bakonycsernye, vezette: Szabó Dániel

Bakonycsernye: Benis – Kovács D. (Kalányos 80.), Dreska (Strommer 60.), Varga J. (Schneider 68.), Zách, Boros, Fojtyik, Molnár Á. (Molnár D. 55.), Wachtler, Ódor, Molnár A. (Tábori 83.)
Csór: Kalapács Á. – Balázsik, Báles, Zs. Nagy, Pécsi, Budai, Potronai, Kásler, Tolnai, Bogdány, Kaufmann. Vezetőedző: Pécsi László

Gól: Ódor (67.), Stromer (81.) illetve: Budai (62.)

Forrás: A csóri labdarúgás története
Fotó: bbse.hu