Vármegye III: Megállíthatatlan a Velence és a Kisláng, botlott a Lajoskomárom

Fejér megye, Fejér Megye III

A tópartiak simán, a kislángiak nehezen, de nyertek. Meglepetést okozott az LMSK.

Vármegyei III. osztály Észak Felnőtt 10. forduló

A Baracska a papírformának megfelelően begyűjtötte a pontokat Pázmándon. Gál Benedek és Szabó László góljaival nyert az élcsapat.

Kajászón kilenc gólt láthatott a publikum. A hazai közönség bánatára a nyékiek kétszer annyi gólt szereztek, mint a kajászóiak. A vendégek közül Nagy Erik és Végvári Balázs is duplázott.

A Vértesacsa Kovács Miklós László góljával a félidőben vezetett, mégis kikapott az Újbaroktól. A vendégek Tóvári Róbert találatával egalizáltak a második játékrész derekán, majd a Boros Árpád Tibor által a hajrában értékesített büntetővel megnyerték a meccset.

A Velence Prill Tamás büntetőjével a 20. percben megszerezte a vezetést a Tordas-Gyúró Egyetértés ellen. Sokáig kellett váni az újabb gólra, egészen a mérkőzés hajrájáig. A 75. és a 80. perc között aztán háromszor is megzörgették a hálót a tópartiak, így simán nyertek, a szezonban immáron nyolcadszor.

A Dinnyés a mesternégyesig jutó Székely Jóska vezérletével leiskolázta a Söréd együttesét. A sörédiek 10 emberrel fejezték be a találkozót, miután 3 perccel a vége előtt Venczel Márkot kiállította a játékvezető.

Hatpontos derbit nyert az Iszkaszentgyörgy. Szakács Endre triplázott a Ráckeresztúr elleni mérkőzésen.

Vármegyei III. osztály Dél Felnőtt 8. forduló

A Sárszentágota sikere egy pillanatig sem volt kérdéses. A 41 éves Kovács Krisztián mesternégyest szerzett a sereghajtó Szabadegyháza ellen.

Meglepő eredmény született Lepsényben. Gólnélküli első félidőt követően a helyi csapat a duplázó Tóh Vincent Krisztián vezérletével súlyos verést mért az eddig remekül teljesítő lajoskomáromi együttesre.

A vártnál jóval nehezebben nyert a Kisláng a Vajta ellen. Bár Lévai Krisztián György góljával hamar előnybe került az éllovas, Kovács Nándor büntetőből bő tíz percre rá egalizált. A vajtai támadó a második félidő elején ismét beköszönt, így fordult a kocka! A hazaiak azonban kihasználták a vendégek védelmének két perces rövidzárlatát, és Lévai Krisztián György valamint Tury-Nagy Miklós góljaival megfordították a meccset.

Továbbra sem megy az Alapnak, nem úgy a Kőszárhegynek! Potyondi Dániel csapata rendkívül magabiztosan nyert Alapon, Lencsés Gergő három, Vágner Viktor két góllal vette ki a részét a sikerből.

A Nagylók éppen úgy kezdte a meccset a Tác-Csősz ellen, ahogy megjósoltuk. A duplázó Killer Péter vezérletével már három góllal vezettek a nagylókiak a szünetben. Szekeres Szebasztián Zoltán második félidőben szerzett góljával már 4-0 volt a csapat előnye, ám ezután megrázták magukat a táciak, és három gólt is szereztek a 75. percig. A hajrában azonban újabb gól nem született, így nyert az esélyesebb.

A Rácalmás első idegenbeli sikerét szerezhette volna meg. Kulcson Domak Patrik Renátó góljával vezetett is a gárda, ám a mérkőzés hajrájának elején Németh Péter egalizált, és több találat már nem is született.

A Cece fél órányi játékot követően kétgólos előnyre tett szert Dégen. Három perccel később büntetőből szépítettek a hazaiak. A reményük végig meg volt a pontszerzésre, ám végül három egységgel távoztak a ceceiek.

Sárszentágota – Szabadegyháza 6-1
LMSK – Lajoskomárom II. 4-0
Kisláng – Vajta 3-2
Alap – Kőszárhegy 1-5
Nagylók – Tác-Csősz 4-3
Kulcs – Rácalmás 1-1
Dég – Cece 1-2