Téli Műfüves Bajnokság: Bővelkedtek izgalmakban a helyosztó mérkőzések

Fejér megye

A Polgárdi és a Főnix aranycsatáján büntetőpárbaj döntött, a Besnyő-Iváncsa II bravúrt ért el a Martonvásár ellen!

Székesfehérvár, Ikarus Sportpálya:

Szórakoztató mérkőzésen verte a Lajoskomárom az Enyinget a Megye I-es csapatok csatájának döntőjében. A Sárosdé lett a harmadik hely a Szabadbattyán legyőzésével, a VBK a Lajoskomárom II ellen győzelemmel zárta a sorozatot.

Székesfehérvár, Főnix pálya:

Kemény csatát hozott a döntő, a Főnix és a Polgárdi nem bírt egymással a rendes játékidőben. A szétlövés során a fehérváriak nem találtak a kapuba, így a Polgárdi örülhetett. A Sárbogárd a várakozásoknak megfelelően jobbnak bizonyult a Szabadegyházánál, míg az Aba gólgazdag meccsen verte a Sárszentágotát.

Mór:

Drámai végjátékot hozott a finálé, büntetőkkel bizonyult csak jobbnak a Bakonycsernye a Bodajknál. Meglepően simán verte a Mór II. a Fehérvárcsurgót a bronzért, az Iszkaszentgyörgy az ötödik helyért magabiztosan verte Magyaralmást.

Döntő:
Bakonycsernye – Bodajk 2-2, büntetőkkel: 5-4

Fehérvárcsurgó – Mór II. 1-4

Iszkaszentgyörgy – Magyaralmás 7-2

Csákberény – Csókakő elmaradt

Martonvásár:

A döntőt meglepetésre a Megye II-es Besnyő-Iváncsa II. nyerte a hazai Martonvásár ellen. A Vál a dobogó harmadik fokán végzett az Iváncsai utánpótlás csapat legyőzésével. Az ötödik a Tordas lett, miután a papírformának megfelelően két vállra fektette az Etyeket.

Döntő:
2018.02.17. szombat 6:00
Martonvásár – Besnyő-Iváncsa II. 1-2

A Martonvásár tudósítója így fogalmazott:
“A döntő mérkőzés gyászszünettel kezdődött a héten elhunyt volt labdarúgónk Borostyán György emlékének adózva, akit sokan “kispopek”-ként ismertek, nyugodjon békében.

Hazai mezőnyfölénnyel indult a mérkőzés, a vendégek láthatóan kontrákra rendezkedtek be, de hiába a labdabirtoklás, nem tudtunk igazán veszélyes helyzetet kialakítani a vendég kapu előtt. A 23. percben megszerezték a vezetést a vendégek, egy igen könnyen megítélt 11-est Fülöp váltott gólra, 0-1. Két percre rá a vendég térfél közepén labdát veszítettünk, a labdára lecsapó Baranyai a kirohanó kapusunkat kicselezve akadálytalanul vitte a labdát a kapunkba, 0-2. Tetézte a bajt, hogy egy ütközés után Neuvert Álmos térde megsérült, hozzá mentőt kellett hívni, mint kiderült sérülése komoly, gyors felépülést kívánunk neki.

Marton - Iváncsa II

Továbbra is pontatlanul és elképzelés nélkül játszottunk, némi javulást a cserék jelentettek a félidőben, és Kovács egy szép támadás után szépített az 52. percben, 1-2. A vendég kapu egyre nagyobb nyomás alá került, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, így az a csapat nyerte a tornát, aki többet tett érte! Erre a teljesítményre nem lehetünk túl büszkék, van még mit javítani a 3 hét múlva induló bajnokságig…”

Gárdony:

Az izgalmasnak ígérkező Gárdony-Perkáta döntő márciusra lett elnapolva. A Velence könnyed győzelemmel kaparintotta meg a bronzérmet, a Pusztaszabolcs büntetőkkel verte e KVSE gárdáját az ötödik helyért. Az Adony versenyen kívül szoros meccsen legyűrte a Seregélyest.

Dunaújváros:

A dunaújvárosi helyosztók eredményeire még várni kell, hármat ezen a héten rendeznek, míg a Dunaújváros PASE U19 – Nagykarácsony mérkőzésről nincs információnk.

Csákvár:

A döntőben a száriak simán verték a csákvári fiatalokat. A bronzérmet a Pázmánd szerezte meg büntetők után Csákvár Megye II-es csapata ellen.