Nagy góllal dőlt el az Enying-Bicske ütközet

Fejér megye, Fejér Megye I

Az Enying csapata mellett a göröngyös talaj is megnehezítette a Vukmir-csapat dolgát.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“A Polgárdi visszalépése miatti szabadnap okán a múlt hétvégén csak edzőmérkőzés jutott a bicskei szurkolóknak, ezért a hűvös idő ellenére nagy számban utaztak el kedvenceik enyingi bajnokijára, köztük a végig kitartóan szurkoló Bicske Tigers tagjai is.

Szombaton az U19 csapat már megtapasztalhatta az enyingi talajviszonyokat (5-0-ra nyertek ugyanitt Pásztor László klasszikus mesternégyesével illetve Dobi Richárd nyitó találatával), de arra senki sem számított, hogy a télvégi állapotában lévő játéktéren mindkét csapatnak komoly gondokat okoz a lapos passzos játék. Előfordult, hogy a ziccerben kilépő és labdát vezetni akaró Nagy Dániel a göröngyökön egyszerűen elhagyta a játékszert. Vukmir Dragan nem változtatott múlt heti kezdőcsapatán, így a következő összeállítás futott ki a zöld gyepre Stumpf Tamás sípszavára.

Zelizi 0 – Solt 6, Sötét 6, Molnár 6, Madarász 6 – Lak 5, Rigó 5 – Tornyai 5, Nagy 7, Varga 5 – Móri 5. Csereként Veres 6 (62.p. Molnár helyett), Peinlich 5 (62.p. Varga helyett), Farkas 0 (71.p. Tornyai helyett) és Valentics 0 (88.p. Móri helyett) kapott lehetőséget.

A 11. percben Lak szögletét Rigó ajtó-ablak helyzetben 6 méterről fejelte a jobb kapufa mellé. A 23. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Tornyaitól került Nagy Dániel elé a labda, aki futtából 17 méterről iszonyatos bombát küldött a felső léc alá, Langnak esélye sem volt hárítani (0-1). A 31. percben Vas ugrott ki a bal oldalon ziccerben, de Sötéttel a nyakában leadott lövését Zelizi bravúrral védte. A 39. percben Móri próbálkozott 28 méterről, de jócskán fölé szállt a kísérlet. A 44. percben vendégkontra végén Nagy emelt jó egy méterrel a jobb kapufa mellé.

A 47. percben Rigót találta meg egy beadás, ő azonban 8 méterről nagy helyzetben mellé gurított. Négy perccel később Erőss a saját térfeléről lőtt kapura egy szabadrúgást, Zelizi azonban könnyedén fogta. A 61. percben enyingi percek végén Keszler lövése csúszott le jócskán, majd újra Erőss kísérletezett távolról. A 75. percben Lak keresztlabdáját Móri éles szögből 5 méterről lőtte Lang kapusba. A hátralévő időben az eredmény már nem változott, a Bicske a mérkőzés jelentős részében egykapuzott, de ezúttal hiányzott a megszokott pontos összjáték és befejezés.

Nem csak a talajra fogható a több gyenge teljesítmény, de a lefújás után mindenki boldogan ünnepelt, főleg miután kiderült, hogy a Főnix kikapott Gárdonyban (1-4), a Mórnak pedig csak döntetlenre futotta (1-1) Maroshegyen.

Ily módon 5 pontra növelte előnyét a bajnokesélyes és a szabadnapját is letudta már, tehát egy mérkőzéssel többet fog játszani a küzdelemsorozat hátralévő részében közvetlen riválisaihoz képest. Folytatás március 16-án szombaton 15.00 órakor hazai pályán a 4. helyezett Sárosd ellen.

Szombaton az öregfiúk csapat megszerezte első pontját (1-1) a közvetlen rivális Gyúró ellen, míg vasárnap a bicskei U16-os csapat 4-2 arányú vereséget szenvedett Tordason, míg a Bicske II. hazai pályán 5-0-ra legyőzte Harangozó és Nagy Károly 2-2 találatával és egy öngóllal a Lovasberényt.”

Enying – Bicske 0-1 (0-1)
Enying, vezette: Stumpf Tamás

Enying: Lang – Kovács L. (Bogár 63.), Kalló, Kiss (Jankovics 71.), Szili, Megyeri, Halász, Kajtár, Vas (Nagy L.), Keszler, Erőss (Nagy D. 78.)
Bicske: Zelizi – Sötét, Lak, Madarász, Nagy D., Solt, Molnár (Veres 60.), Rigó, Varga (Peinlich 60.), Móri (Valentics 88.), Tornyai (Farkas 70.). Vezetőedző: Dragan Vukmir

Gól: Nagy D. (23.)

Forrás és fotók: 2060.blog.hu