Nagy bombagóljával nyert a Mezőfalva

A Martonvásár számos helyzetet elpuskázott, ami megbosszulta magát.

A Martonvásár tudósítója így fogalmazott:

“Borús idő, hűvös szél és eseménytelen első negyedóra jellemezte ezt a vasárnap délutánt Martonvásáron. Az első helyzetet aztán a vendégek hagyták ki, Márki Dénes bombázott 11 méterről a kapu fölé. Újabb tizenöt percet kellett várni a következő lehetőségre, ekkor Kádár József a szélről belőtt félmagas labdát küldte az égbe. A hazaiak legnagyobb bánatára Cziklin Roland sem célzott pontosabban, mikor egy gyors és formás támadás végén Juhász Bence passzát az öt és felesről az elvetődő Mezőfalvi kapusba, Tóth Norbertbe lőtte. Mindössze 15 másodperccel később viszont a kontrából megszerezte a vezetést a vendégegyüttes, Márki Dénes helyezett a bal alsóba a 34. percben, 0-1. Ezzel pedig az első félidő utolsó érdemleges eseményét láthattuk.

A fordulás után ismét a Mezőfalva neve mellé írhattunk újabb helyzetet, előbb Boldizsár Csaba nem volt kellően pontos, Facskó József már némileg jobban célzott, 22 méteres lövése a felső lécen csattant. Egy perccel később egyenlíthetett volna a Martonvásár, de Szilágyi Roland hiába találta meg pazar labdával Juhászt, csak Tóth Norbertnek sikerült növelnie védései számát. A 60. percben fordított szereposztással másolták a csapatok az első félidőt. Ezúttal a Mezőfalva hagyott ki kecsegtető helyzetet – Egejuru Godslove lövését védte lábbal a hazai kapus -, a kontrából pedig Kővári Ferenc helyezett belsővel a hosszú sarokba, 1-1.

Nagyon nem nyugodhattak meg a martoniak, pillanatokkal később Márki Dénes szabadrúgása ismét a felső lécet kapta telibe, majd Nagy Márk rontotta el végleg a hazaiak kedvét a 68. percben, 25 méterről eleresztett bombája a felső lécről ezúttal már a hálóba vágódott, 1-2.

A hajrában hajtott a Martonvásár, és Szilágyi Imre Roland a ráadás pillanataiban egyenlíthetett is volna, ám nagyon rosszul találta el a labdát, ezzel pedig a hazaiak második hazai tavaszi bajnokijukat is elvesztették.”

Martonvásár – Mezőfalva 1-2 (0-1)
Martonvásár, vezette: Jónás Péter

Martonvásár: Nebucz – Szeidl, Vörös, Hernádi (Saidi 64.), Neuvert (Gutyina 93.), Szilágyi, Kővári, Cziklin, Kádár, Cservenka, Juhász.
Mezőfalva: Tóth N. – Nagy M., Sági (Szabó E. 46.), Boldizsár (Balázs 69.), Márki (Ráthgéber 75.), Kovács K. (Sági 69.), Facskó, Mekota (Bozoki 64.), Godslove, Bozoki, Paget.

Gól: Kővári (60.) illetve: Márki (34.), Nagy M. (67.)

Forrás: Martonvásári Sport Klub Facebook
Tudósítás: Szupkai Gábor
Fotók: Gutyina Attila