Megye III: Északon a Sárszentmihály, délen a Beloiannisz telelhet az élen

Ez utóbbihoz azonban még teljesülnie kell egy feltételnek. A vajtaiak zsinórban tizedszer diadalmaskodtak.

Fejér Megye III. Észak csoport, 15. forduló

Kemény hétvégéje volt a csákberényieknek: szombaton és vasárnap is játszottak egy mérkőzést. Szombaton begyűjtötték a három pontot, vasárnap pedig helytálltak az ellen a Sárszentmihály ellen, amelyik már biztosan az élen fog telelni. Kaufmann egymaga négy gólt szerzett az éllovas színeiben, amely zsinórban kilencedszer hagyta el győztesen a pályát.

A Kajászó vzetett, mégis kikapott az Iszkaszentgyörgytől, amely immáron már második a tabellán. Az Újbarok háromgólos hátrányban volt húsz perccel a vége előtt, a rendes játékidő végén mégis nyerésre állt. A hosszabbításban a csókakőiek döntetlenre mentették a találkozót. Vértesacsán a papírformának megfelelően a Mány II-Csabdi diadalmaskodott, Radovics és Jakab is duplázott.

Fejér Megye III. Dél, 15. forduló

Szombaton a Besnyő a duplázó Boronyai vezérletével hozta a kötelezőt a Cece ellen.

Vasárnap az éllovas Velence gond nélkül begyűjtötte a pontokat Ráckeresztúron. Mégsem valószínű, hogy az élen telelhet, hiszen a Beloiannisz is nyert. Mápedig a Beloiannisz lemaradása így csak két pont a tópartiakhoz képest, s ha a papírformának megfelelően megnyeri a Beló a Dég elleni elmaradt meccsét, akkor az első helyre ugorhat.

Az élcsapatok közül a vajtaiak legyőzték a lajoskomáromiakat, Kovács duplázott s immáron 29 gólos. Ez volt a Vajta II. sorozatbeli tizedik sikere.

Nyert az Alap is, Kaszásék a Nagylókot páholták el, ám a dobogós helyhez még meg nyerniük kell az elmaradt Besnyő elleni mérkőzésen. A Sárszentágota ötöt számolt a Tácra, a veterán Kovács hármat hintett.

Eldőlt, hogy a Dinnyés a felsőházból várhatja a tavaszt, miután a Kulcsot két vállra fektették Kamocsáék. A Dég és a Baracska vízilabda mérkőzésnek is beillő, sokgólos meccset játszott egymással, 7-7 lett az adok-kapok végeredménye.

2021. november 27. szombat 13:00
Besnyő – Cece 6-0 (4-0)

Dég – Baracska 7-7 (3-2)
Ráckeresztúr – Velence 0-3 (0-1)
Nagylók – Alap 0-4 (0-2)
Dinnyés – Kulcs 3-1 (0-0)
Rácalmás – Beloiannisz 1-5 (1-1)
Tác-Csősz – Sárszentágota 0-6 (0-3)