Meglepte a tartalékos Mány a Bodajkot!

Fejér megye, Fejér Megye II

A megye kettő harmadik fordulójának egyik legnagyobb rangadóját Bodajkon rendezték. A nyáron jelentősen megerősödő hazaiak a bajnokságnak szintén felfrissített kerettel neki vágó Mányt fogadták.

A Mányi TK facebook oldala így tudósított a mérkőzésről:

“Szombaton Bodajkon szerepelt felnőtt labdarúgó csapatunk! Finoman szólva, nem voltak az előjelek kedvezőek a számunkra, hiszen a 18 fős keretből, nyaralás, munka, eltiltás miatt, csak 11-en álltak rendelkezésre, az alapcsapatnak számító kezdő tizenegyből, 5-en hiányoztak, edzőnk, Pál Zoli a Vasas Utánpótlással Pécsett játszott.. Szóval nem volt egyszerű egyáltalán a csapat összeállítása sem. Gondjainkat tetézte, hogy a Szövetség döntése értelmében egy napon (10 órakor illetve 17 órakor) egy helyszínen játszott az ifi és a felnőtt csapatunk is, így alulról csupán egy játékost (Bederna Bence) tudtunk kiemelni. (Apró megjegyzés: a tavalyi évtől született egy döntés, miszerint az ifi és a felnőtt meccs legyen külön napon, az ifi korú játékosok felfelé áramlásának segítése miatt, de úgy tűnik, ebben nincs sajnos következetesség, talán a fix játéknapok segítenének: szombat ifi, vasárnap felnőtt..)

Szóval a meccs: kiálltunk, és a CSAPAT félretéve minden előzetes nehézséget, felrúgva az esélyeket és a jelenlegi formát, nagyszerű győzelmet aratott, hiszen 1-0-ra, idegenben is legyőzte a bajnokság egyik favoritját! A rendelkezésre álló állományhoz igazítva a taktikát, végig zártan, gyors kontrákra építve lassítottuk a bodajki támadásokat. A Kun Gyuri és Herczeg Laci vezette védősor remekül állta a sarat, Bencze Zsolti és Méhész Beni pedig igyekezett minél gyorsabban felérni Jakab Tomi, egyetlen csatárunk mellé…

Szóval taktikusan, okosan játszva szűrtük a kissé meddő hazai támadásokat, és az első félidőben többször is felértünk Csikesz kapuja elé. Egy ilyen jól felépített és gyors kontrából, a félidő derekán Herczeg Laci passzából a kiugró Jakab Tomi nagyon okosan pörgette el a pettyest a kifutó kapus mellett, 1-0! Ez a gól, teljesen rányomta a mérkőzésre a bélyegét, a hazaiak egyre meddőbben, de statikusan építették a támadásaikat, általában a szélén igyekeztek megbontani a mányi védelmet, de beadásaik vagy a remekül védő Sátori kapus kezében haltak el, vagy a védőink voltak mindig jó helyen.

Szünet és apró szusszanás után folytatódott a képlet: a mieink zártan védekeztek, a Bodajk igyekezett helyzetbe kerülni. Ahogy teltek a percek, egyre fogyott a levegő, érkeztek a veszélyesebb szituációk, de ma a csapat szíve a helyén volt, így az eredmény már nem változott. A végén, Fortuna istenasszony is a segítségünkre sietett, de a Csapat rengeteget tett, hogy szerencséje legyen. Mindenki, aki ezen a délutánon pályára lépett, becsülettel megállta a helyét, úgy a rutinos játékosok, mint a fiatal ifista, és az eddig kevesebbet játszók.

Taktikailag, áldozatvállalásban sikerült a hazaiak felé kerekednünk, és ezzel a múlt heti fájó, hazai vereséget feledtetnünk. Köszönjük csodás szurkolóinknak a jelenlétet, a szűnni nem akaró szeretet és a biztatást! Vasárnap, újabb nagy derbi, a Főnix elleni hazai csata következik, várunk Benneteket szeretettel, kell a segítség!”

Bodajk – Mány 0-1 (0-1)
Bodajk, vezette: Szabó László

Bodajk: Csikesz P. – Rózsás (Varga D.), Bregócs, Kovács J. (Kovács T.), Hudák (Orosz), Takács V., Molnár T., Vincze, Krell, Kővári B. (Bélik), Boda. Vezetőedző: Takács Viktor
Mány: Sátori – Rimele, Kun, Bencze, Bederna (Magony), Vaczula, Jakab, Antoni, Herczeg L., Apostagi, Méhész.

Gól: Jakab (29.)

Fotó: Szeglet Imre Photography