Kupameccsek: kiesett a Kápolnásnyék, a Bodajk, az Adony és a Sárosd is, parádézott az Ercsi

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Hemzseg a meglepetésektől a Fejér Vármegyei Kupa vasárnapi játéknapja: hullottak a vármegye egyes csapatok az augusztusi csillaghullás estéjén.

Két vármegye hármas és számos vármegye kettes csapat is talpon maradt a Fejér Vármegyei Kupa második fordulóját követően. Rengeteg mérkőzésen ugyanis egyáltalán nem papírforma eredmény született.

A kiírás értelmében az alacsonyabb osztályú csapatok számára ebben a körben még elegendő volt egy döntetlen is a továbbjutáshoz. Volt olyan együttes, amely ennek köszönhetően lépett tovább, de olyan is előfordult, hogy az alacsonyabb osztályú együttes nemes egyszerűséggel legyőzte esélyesebb ellenfelét.

Nézzük a meglepetéseket!

A vármegye egyes csapatok közül a Bodajk hiába vezetett két góllal, végül döntetlent ért el a Pátka otthonában, így kiesett. Erre a sorsra jutott a Kápolnásnyék is, amely szintén 2-2-es döntetlent játszott, a nyékiek Válon nem tudtak nyerni.

Potyogtak a gólok Szabadegyházán, ám nem úgy, ahogyan azt a meccs előtt gondolni lehetett. A vármegye háromban legutóbb sereghajtóként végző csapat kiütötte azt az Adonyt, amely immáron vármegye egyesnek mondhatja magát.

A találkozó 4-2-es eredménnyel ért véget, ami egyértelműen a forduló meglepetése. Csuri Patrik duplával járult hozzá csapata sikeréhez.

Egy másik vármegye hármas együttes is továbbjutott, méghozzá a Tordas. Ez azonban nem az a Tordas, amely az előző idényben a vármegye egyben szerepelt, hanem az, amely a legutóbbi szezonban még Tordas-Gyúró Egyetértés néven küzdött. Ellenfele a vármegye kettes Herceghalom volt, ám a tordasiak 2-1-re nyertek.

Kiesett a Sárosd együttese is. A Lendvai Tamás legénysége a Nagykarácsony otthonában búcsúzott a kupától egy rendkívül népszerűnek számító 2-2-es döntetlennel.

Nem minden vármegye egyes csapat hullott azért ki

Voltak olyan meccsek, amin érvényesült a papírforma. A Mór például simán nyert Fehérvárcsurgón a duplázó Varga Balázs vezérletével.

Az Ikarus-Maroshegy izgalmas meccsen vívta ki a továbbjutást hazai környezetben. A VBK korán vezetést szerzett a városi derbin, és egészen a 84. percig továbbjutásra is állt, ám ekkor érkezett Kecskés Ádám és eldöntötte a meccset és ezzel a párharc sorsát is.

Magabiztos játékkal verte az Enying a Sárszentágotát. Doma Patrik Attila két góllal vette ki a részét az enyingiek sikeréből.

A Lajoskomárom 11 gólos meccset játszott Előszálláson. A vármegye egyes csapat jött ki jobban az adok-kapokból, amelynek egyik cserejátékosa, Németh Ákos Előd duplázni tudott.

Az Ercsi 10 góllal terhelte a Pákozd hálóját. Kun Bálint mesterhármast ért el, de duplázott György Kristóf Norbert és Lak Imre is.

Az Alap elszenvedte második vereségét is a kupában. Ezúttal a Dunaújváros győzte le a vármegye hármas csapatot. Az újvárosiak fél tucat góljából kettőt Szepessy Róbert, kettőt pedig Tapiska Géza szerzett.

A Baracs és a Mezőfalva meccse négy gólt hozott. Németh Balázs 15. percben szerzett góljával a vármegye egyes csapat vezetett a félidőben. Érdekesség, hogy az adatbankban már a félidőben is rögzítve volt a 0-1-es végeredmény.

Cikkünk közzétételének pillanatában is 0-1 áll az adatbankban, helytelenül. Németh Balázs mellett ugyanis Morár Gábor, Balázs Sándor és Márki Dénes is érvényes gólt szerzett a második félidőben, így 0-4 lett a valós végeredmény.

Baracs – Mezőfalva 0-4

Két mérkőzést szombaton játszottak. A Martonvásár mellett a Velence is hatalmas pofonba szaladt.

Nyitókép: FociDrukker.com