Kiszenvedte a Bicske a győzelmet!

A bajnokesélyes dolgát alaposan megnehezítette a Lajoskomárom és egy kiállítás.

A Bicske tudósítója így írt:

“Verőfényes napsütés, már-már nyárias meleg és szép számú nézősereg fogadta a két pályára lépő csapatot a vasárnap délutáni bajnoki mérkőzésen Bicskén. Vukmir Dragan szakmai igazgató jócskán változtatott az elmúlt hétvégén Gárdonyban alulmaradó csapatán – lehetőséget adva a bizonyításra több tehetséges fiatalnak. Ezúttal a Zelizi 7 – Solt 5, Sötét 6, Harangozó 6-2=4, Madarász 6 – Lak 6 – Farkas 5, Nagy 6, Valentics 6, Peinlich 6 – Móri 7 összetételű csapat kezdett, míg csereként Rigó 6 (57.p.), Tornyai 6 (57.p.), Cserkuti 6 (69.p.) és Takács 0 (89.p.) kapott lehetőséget a számos rutinos labdarúgóval felálló, a hírek szerint extra jutalom reményében, a győzelemért pályára lépő Lajoskomárom ellen.

Már a 2. percben ígéretes helyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt, Valentics azonban rosszul találta el a labdát. A 4.percben a kapus által kiütött labdát Kövecses lőtte rá, de Zelizi most már biztos kézzel mentett. A 15.percben Lak remek indítását Móri a kissé kinn álló kapus fölött a hosszú sarokba emelte, az egyik befutó védő még próbált menteni, de sikertelenül (1-0). Három perc múlva Nagy 24 méterről lőtt szabadot, Kajári elvetődve védett. A 20.percben Valentics lőtt ballal mintegy 20 méterről, a kapufát találta telibe. Két perc múlva Peinlich sokadik szögletét Harangozó mellé fejelte. A 24.percben Móri elé pattant a labda, de a lövése gyengére sikeredett. Tíz perc múlva Madarász próbálkozott vagy 30-ról kapura lövéssel, de néhány centit tévedett. Az első félidő utolsó előtti percében Peinlich bal oldali beadását Vida a kapuba passzolta, a kapus még próbált menteni, de sikertelenül, apró szépséghiba hogy mindezt a saját kapujára tette (2-0).

A II. félidő első perceiben Peinlich jól lépett ki a bal oldalon,de a beadást elvacakolta. Az 52. percben Móri 16 méteres lövését a léc mentette. Két perc elteltével Paluska adott középre, Húshegyi sarokkal próbálkozott sikertelenül. Az 58. percben Farkas átadását Móri lőtte kapura, a vendég kapusról kipattanót ugyanő Peinlich elé tálalta, aki mellé lőtt. A 68. percben Madarász átívelését Tornyai torony magasan bombázta a kapu fölé. A 68. percben Paluska kapott lesgyanús helyzetben remek labdát és egy csel után nem hibázott a rutinos gólvágó (2-1). A 76.percben a kiugró Paluskát Harangozó túl keményen és szándékosan buktatta, ezért Wittner játékvezető azonnali piros lappal jogosan állította ki.

Az esetért megítélt szabadrúgást Zelizi szögletre tolta, a sarokrúgás utáni villámgyors kontra nem sikerült jól, Nagy átadását Móri nem tudta gólra váltani mert Kajári jó érzékkel mentett. A 84.percben korai volt a zenés gólöröm, Móri jobb oldali beadását Tornyai ugyanis lesről lőtte a kapuba, amit a játékvezető nem adott meg. Mozgalmas első félidőt követően az ellenfél nem volt hajlandó padlóra kerülni a két gólos hátrány ellenére sem. Váratlanul szorossá vált az első játékrész után sétagaloppnak tűnő találkozó, a Bicske szemmel láthatóan még mindig gödörben van, nem heverte ki a múlt heti vereséget és komoly odafigyelés kellett a hajrában a 3 pont otthon tartásához. A Lajoskomárom ezen a napon és ebben az összetételben szimpatikus, összeszedett futballt mutatott be.

Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a BTC-nek jóval több helyzete volt és aktívabb támadójátéka révén győzelme mindenképpen megérdemeltnek mondható. Folytatás szerdán 17.00 órakor Fejér Megyei Kupa mérkőzéssel a DUFK otthonában (Radari Sporttelep Dunaújváros, Sport u. 4.), majd rangadó szombaton 17.00 órától Székesfehérváron az Ikarus-Maroshegy ellen.”

Bicske – Lajoskomárom 2-1 (2-0)
Bicske, vezette: Wittner József

Bicske: Zelizi – Valentics (Rigó 57.), Sötét, Lak, Madarász, Nagy D., Peinlich (Cserkuti 69.), Solt, Farkas (Tornyai 57.), Harangozó, Móri (Takács 89.).
Lajoskomárom: Kajári – Hanák, Vida (Orbán 66.), Fodor (Szabó Z. 75.), Vései, Kövecses, Falvai, Czéhmeiszter, Hushegyi, Szakáts, Paluska.

Gól: Móri (15.), Vida (43., öngól) illetve: Paluska (67.)

Tudósított: Venczel József
Fotók: 2060.blog.hu