Dunaújvárosban is nyert az Iváncsa!

Fejér megye, NB III

Szomszédvár rangadóra került sor az NB III Közép csoportjában szombaton. Az iváncsai Balogh László és a dunaújvárosi Tóth Tibor is duplázott, mégsem döntetlen lett az eredmény…

Az Iváncsa tudósítója így fogalmazott:

“A két szomszédvár rangadójára mindkét fél nagyon készült, hangolt. A PASE együttesének lett volna miért visszavágnia, hiszen az ősszel 2:1-es vereséget szenvedtek Iváncsán. A dunaújvárosiakat azonban mintha jobban nyomasztotta volna a tét, hiszen csapatunk az első percektől kezdve határozottabban és szervezettebben is futballozott.

A találkozó alaphangját a hideg időjárás mellett megadta Balogh László, aki a 8. percben, kihasználta az ‘újvárosi’ védelem nagy hibáját, és a Vaszócsik kapuson átszálló labdát az üres kapuba továbbította. Nem sokkal később ismét Balogh volt a főszereplő: A 20. percben Imrik szögletét követően lövése megpattant Tóth Tiboron, becsapva Vaszócsikot, megduplázva csapatunk előnyét.

A találkozó további alakulására igaz, hogy a PASE azért veszélyeztetett, próbált is felpörögni, ám ha kellett védőink, és Dániel kapus is remekül oldották meg a feladatukat. A mozgalmas első játékrész forgatókönyvéhez tartozik még, hogy Balogh a 35. percben Cseszneki beadásából befejelte a harmadik, mindent eldöntő gólunkat. Bár két perccel később szépített a Dunaújváros: Egy szöglet után Tóth Tibor a számára jobbik kapuba talált…

A fordulást követően fegyelmezetten és masszívan állt csapatunk a lábán (Balogh ráadásul lőtt egy lesgólt is), ez pedig egyáltalán nem feküdt a hazaiaknak, akik becsületből mentek ugyan előre, de jelentős átütőerő nélkül. A vége 3:1, és egy nagyszerű győzelem! Nem is beszélve arról, hogy a két csapat között immáron mindössze 2 pont a differencia a táblázaton!”

Dunaújváros – Iváncsa KSE 1-3 (1-3)
Dunaújváros, vezette: Szommer Attila

Dunaújváros: Vaszócsik (Bősz 46.), Zvara, Kovács G., Farkas, Csehi, Dobos, Tóth T., Szepessy, Sándor (Ferencz 85.), Barna (Dorogi 59.), Pál D. Vezetőedző: Dobos Barnabás László
Iváncsa: Dániel – Balogh, Kertai, Fekecs, Imrik (Berényi 80.), Varga (Kónya 87.), Szauter, Pribék, Aradi, Folmer, Cseszneki (Majláth 68.). Vezetőedző: Domján Attila

Gól: Tóth T. (37.) illetve: Balogh L. (8., 35.), Tóth T. (20., öngól)

Forrás: Iváncsa KSE