Dunaszerdahelyen énekeltek a bicskei szurkolók

Fejér megye, Fejér Megye I

Dragan Vukmir csapata a Tatabányával csapott össze

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

Nagy nap virradt a bicskei futballszurkolókra szombaton reggel, hiszen régi vágyuk teljesült azzal, hogy Tessely Zoltán elnök úr előkészítő munkájának köszönhetően a helyszínen szurkolhattak a felvidéki Dunaszerdahely vadonatúj stadionjában (MOL Aréna).

Bemelegítésként késő délelőtt várt még rájuk egy BTC-Tatabánya edzőmérkőzés, ahol P. Nagy László vezető edző fiatal és acélos, a Móri SE-t nemrég 3-1-re legyőző kezdőcsapatot küldött ki a gyepre, míg Vukmir Dragan ezúttal a Zelizi – Solt, Sötét, Veres, Madarász – Nagy, Lak, Varga – Tornyai, Rigó, Peinlich összetételű kezdőnek szavazott bizalmat, míg csereként Móri, Takács, Szekeres, Valentics és Farkas kapott lehetőséget. Cserkuti, Harangozó, Bélik és Glück ezúttal a BTC II-Velence II (5-0) meccsen segítette bronzéremhez a mieinket a Téli Műfüves Bajnokság helyosztóján.

A 11. percben Nagy lapos beadását a berobbanó Peinlich 7 méterről lőtte a bal alsóba úgy, hogy a kapus lábát is érintette a labda (1-0). Az 59. percben Nagy 18 méterről lőtt “gyönyörű” kapufát a a baloldali és a felső léc találkozásának. A 77. percben ugyanő lépett ki ziccerben Valentics labdaszerzése és Móri passza után, de 15 méterről a jobb hálótartó vasat trafálta telibe. A 82. percben Zelizi bravúrja kellett egy 19 méteres lecsapódó lövéshez, sőt még az utolsó pillanatokban is érkezett egy éles szögből lőtt vendég kapufa, majd a 88. percben egy közeli fejeshez is kellett a bicskei hálóőr. Összességében a mérkőzés egészét tekintve megérdemelt a bicskei siker, többet birtokolták a labdát és veszélyesebben támadtak, ugyanakkor némi szerencsével elcsíphettek volna egy döntetlent a bányászcsapat labdarúgói. Örömteli a középpályán Lak Imre folyamatosan felfelé ívelő formája is, amivel minden bizonnyal nagy hasznára lesz a bajnokságra és feljutásra törő Bicskei TC-nek. A találkozót a helyszínen tekintette meg Csapó Károly, a 19-szeres válogatott, élő tatabányai futball-legenda, aki 1981-ben az UEFA Kupában 22 ezer néző előtt lőtt győztes gólt a Real Madridnak. A bicskeieknek most már tényleg a bajnokság következik, az idénynyitó február 24-én vasárnap 14.30-kor Tordason.

A lefújás után nem sokkal következett a nagy kaland, ugyanis pontosan 50 szurkoló, játékos és stábtag utazott el Dunaszerdahelyre busszal és autókkal a DAC-Slovan bajnoki csúcsrangadóra. A hangulatot nehéz szavakban leírni, az biztos, hogy minden sportszerető magyar embernek egyszer át kell élnie mindezt. Így szólt a kezdés előtt minden magyar “himnusza”, a “Nélküled”.

A rangadót, amely nagy küzdelmet, de közepes színvonalat hozott, végül a hajrában egy tizenegyes döntötte el (0-1). A szurkolók a lefújás után sokáig gyönyörködtek még a modern létesítményben, ahol telt ház (12.135 fő) ünnepelhette együtt a futball és a magyarság összetartó erejét.

Bicskei TC-Tatabánya 1-0 (1-0)

Forrás és fotók: Juhász Alexandra és 2060.blog.hu