Dráma! A 84. percben dőlt el a Sárbogárd-Bicske találkozó! FOTÓK + VIDEÓ!

Meglepetésre a Sárbogárd vezetést tudott szerezni a hajrában a Bicske ellen, ám a kék-sárgák hamarosan egyenlítettek. A végén jött a dráma…

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“Hol is kezdjük? Talán azzal, hogy a Sárbogárd pokoli erős csapat, de egyben a mezőny egyik legkiszámíthatatlanabb alakulata is. Bárki ellen bármire képes és szombaton a szebbik arcát mutatta a bajnokesélyes Bicske ellen, jókora fejfájást okozva Móriéknak. Sok csapat meg fog még szenvedni Sárbogárdon a megyei I. osztályhoz méltatlan talaj miatt is, amely nyomokban emlékeztet gyepre és a rengeteg göröngy miatt szó sem lehet technikás, sokpasszos játékról.

Szabó János játékvezetőnek – a hírek szerint – ez volt a búcsúmérkőzése és ő igyekezett is emlékezetessé tenni! Őrjítő kártyapartit tartott az első játékrészben, 5 sárgával – helyenként teljesen indokolatlanul és következetlenül -megszórva a vendégjátékosokat, ami rendben is lenne, ha mindkét csapatnál azonos mércével mért volna. Partjelzőivel együttműködve (vagy nem együttműködve) rengeteg fordított ítélete volt és sokszor jogosan harsant fel a most is hiperaktív bicskei B-közép (Bicske Tigers) korholó, “janibácsizós” kórusa. Szerencsére nem rajta múlt az eredmény alakulása.

A Bicskei TC ezúttal is a Milinte 6 – Máté 6, Burucz 7, Máj 7, Lengyel 5 – Szilágyi 8, Köntös 6 – Tornyai 6, Molnár V. 6, Móri 6 – Németh 8 összetételben kezdett, míg csereként Molnár A. 0 (70.p. Tornyai helyett), Katona 0 (72.p. Máté helyett), Peinlich 0 (91.p. Móri helyett) és Bencze 0 (92.p. Köntös helyett) kapott lehetőséget.

Az 5. percben Bezerédi 22 méteres lövése jelentette az első említésre méltó eseményt, Milinte vetődve védte. A 10. percben Szilágyi szövegelés miatt kapott sárgát, a Sárbogárd pedig szabadrúgást, a tumultusban az egyik hazai támadó befejelte, de korábban már lest jelzett a partjelző. Szabó jókora késéssel, de annullálta a találatot.

A 20. percben újabb hazai szabadrúgás után bólinthatott Bezerédi, Milinte ezúttal is a helyén volt. A 29. percben bicskei labdaszerzés után Németh éles szögből 18 méterről tüzelt kevéssel a jobb kapufa mellé. A 38. percben Németh hatalmas ziccere következett, a védőkről elé pattanó labdát 13 méterről senkitől sem zavartatva lőtte Nyári kapusba. A 44. percben Szilágyi 24 méteres lövése szállt jócskán mellé, de ebben az egyenetlen talaj is ludas volt.

A második játékrész elejét – szokás szerint – megnyomta a BTC! A 46. percben Lengyel visszagurítását Köntös 22 méterről lőtte centikkel a bal kapufa mellé. A 48. percben Tornyai a tizenhatos sarkáról célozta meg a kaput, lövése a felső lécről a meglepett Németh elé pattant, aki az ötösről Nyáriba lőtte a meccs talán legnagyobb helyzetét. Az 52. percben Szilágyi majd újra Németh veszélyeztetett, négy perccel később Bezerédi egy hazai bedobás után középről, 18-ról lőtt a jobb kapufa mellé. Lassan visszajött a mérkőzésbe a Sárbogárd!

A 62. percben Bezerédi csapott le Máté mellett egy előre vágott labdára, de 20-ról jócskán mellé durrantott. A 65. percben Molnár V. szabadrúgása után Szilágyi ívelt a felső lécre, majd az ellentámadásból Gulyás-Kovács lőtt mellé ígéretes helyzetben. Rezicska és Horváth lövései után, előbbi életveszélyes lapos próbálkozását fogta biztosan Milinte a gólvonal előtt. A 78. percben már ő is tehetetlen volt, megszerezte a vezetést a hazai csapat! Bezerédi lépett ki a fent ragadt védők között és Lengyel kíséretében 7 méterről – egy igazítás után – Milinte mellett a kapuba lőtt (1-0).

Sokkolta vendégeket a hazai vezetés, hiszen a helyzetek alapján inkább a vendéggól lett volna igazságosabb, dehát – mint tudjuk – ezt a játékot gólra játsszák. Jött is hamarosan az egyenlítés, újra Molnár V. ívelhetett szabadrúgást az oldalvonal mellől és megtalálta Németh fejét, aki 6 méterről, középről védhetetlenül fejelt a kapu jobb oldalába (1-1). Nem álltak le a vendégek és a hazai Hegedűs 30 méteres kísérlete után eldöntötték a mérkőzést! A 85. percben Szilágyi remekül indította Némethet, aki – kihasználva Nyári és az egyik védő bizonytalanságát – 11 méterről a kapu közepébe gurított (1-2). Tombolt a szurkolótábor!

A végén még egy látványos, de jócskán mellé szálló Németh-olló érdemel említést, de végül a 94. percben Szabó végett vetett a mérkőzésnek és talán aktív pályafutásának is. Címlapunkon az év utolsó meccsvégi köszöntésének videóját láthatod. A BTC időszakonként gyengébb játékkal is rászolgált a sikerre, megvillantott valamit a mindenáron győzni tudás művészetéből (ami minden bajnokcsapatot jellemez) és bizakodva várhatja a tavaszt, azonban előtte még novemberben játszik 3 barátságos tesztmérkőzést is.”