Budai góljával verte a Csór a Pusztavámot

Fejér megye

A Csór zsinórban harmadik hazai meccsét is megnyerte, a Pusztavám pedig négy forduló óta nyeretlen.

A Csór tudósítója így fogalmazott:

“Ősszel 6-1-re kaptunk ki Pusztavámon. Akkor Katóka Richárd négy góllal terhelte meg a kapunkat. Most is pályán volt…

Mi az alábbi összeállításban kezdtünk: Kalapács – Balázsik (Katona 59.p), Potornai (Vári 69.p), Cserna, Kásler – Mázsa, Pécsi, Radnics (Vidermann 85.p), Tolnai – Budai, Kaufmann.

Hiányzott Kalapács Roland (sárgák), Lehota Gergő és Zs. Nagy Balázs. Jó volt a pálya mellett látni Právics Krisztiánt, ha még egyelőre csak civilben is. A sérülése utáni rehabilitációja most kezdődik, némi esély van arra, hogy még ebben a szezonban pályára lép.

A múlt heti fiaskó nem az eredmény miatt volt fájó, hanem a csapkodó, összeszedetlen játék miatt. Sajnos ez a játék javarészt átmentődött mára is. Annyi különbséggel, hogy most több tiszta helyzetet dolgoztunk ki, valamint a védekezésünk is összeszedettebb volt. Gürcöltünk, mentünk előre, de sok volt a pontatlan passz. Szerencsénkre a vendégek sem akartak lemaradni ebben. Nekik is voltak ziccereik, meg egy kapufájuk, nekünk is. De egy gól nem sok, annyi sem esett.

A második félidőre feltüzeltebb csóri csapat érkezett ki. Már az első percben nagy helyzet maradt ki. Aztán sorban jöttek az újabb helyzetek. Főleg a széleken próbáltunk meg az ellenfél játékosai mögé kerülni. A mezőnyfölényünk kapufában és több tiszta lövésben nyilvánult meg. De nem tudtunk betalálni. Félő volt, hogy a móri meccs ismétlődik meg, amikor is a meddő mezőnyfölényünkből az ellenfél talált egy gólt. Most is egy gól döntött…

A 65. perc környékén a vendégek 16-osának sarkán Budai kapott labdát. Kicsit úgy tűnt, hogy rá fog tekeredni. Aztán két jó csel után megindult a 16-os vonala mellett. Úgy 17-ről megsuhintotta. A hosszú felsőben kötött ki. Talán egy-egy stampedlis pohár még befért volna a labda és a két léc közé, 1-0. A maradék időben még volt pár ígéretes lehetőségünk, de újabb gól már nem született.

Milyen volt ez a mérkőzés? Sok hibával és sok kisebb-nagyobb sérüléssel volt tarkítva (a vendégektől úgy tűnt szalagszakadás miatt kellett játékost lecserélni. Neki gyors felépülést kívánok!). Nálunk stabil volt a védekezés, magabiztosan védett a kapusunk. Elöl sokszor hibáztunk, a széljátékunk is lehetett volna pontosabb. Mégis azt mondom, hogy megérdemelten győztünk, mert jobban akartuk a sikert és többet is tettünk érte. Ki nem szeretnék senkit sem emelni, mert mindenki küzdött, ameddig erővel bírta. Budai Joe-t a gólja miatt illeti dicséret, hiszen remek egyéni teljesítmény után született. Ma ő kellett a 3 ponthoz!