Alga Liga: Letaszította a Kutyaütők csapatát az élről a Royal City

Bár a héten hivatalosan nincs forduló, mégis lesz minden osztályban bajnoki mérkőzés. Összegyűjtöttük őket egy csokorba.

Kiemelt I. osztály

A Joga Bonito és a kisfaludiak meccsén átlagosan kevesebb mint három percenként megzördült a háló. A Joga Bonito együttesébeől Igari Bence 3 góllal segítette győzelemhez a csapatát. A kisfaludiaktól Rózsa Ádám triplázott, ám ez is kevés volt a pontszerzéshez.

Az Expanzió-Blackhill a duplázó Farkas Gábor vezérletével verte az Eldorado együttesét.

A Joga Bonito a második meccsén is pontot szerzett, ám az Eldorado ellen már csak egyet. Az Expanzió Blackhill viszont a második meccsét is megnyerte, a Tiler FC ellen Baltavári Attila egymaga három gólt szerzett, csapata pedig 10 találatig meg sem állt.

Az Expanzió-Blackhill két pontra megközelítette a Bádoogs-Plár Kft. együttesét, így megeshet, hogy a két csapat egymás elleni összecsapása dönthet majd a bajnoki címről.

II/a. osztály

Az Öreg Sam ezúttal valamivel szorosabb meccset játszott a Sárépszer Kft. együttesével, mint az első körben, ám így is tíz gól volt a végén a csapatok közötti különbség. Kovács János 4, Hárer Balázs és Oláh Dániel 3-3 gólt szerzett.

Sárépszer Kft. – Öreg Sam 13-3

1. Sárépszer Kft. 20p +35
2. Sárkeresztes 18p +5
3. MÁV Előre Sport Club 18p +4

II/b. osztály

A Szépluck felzárkózott az élen álló kettősre, miután három ponttal gazdagodott. A találkozó a zöldasztalnál dőlt el, az L.S.E. ugyanis nem állt ki a mérkőzésre.

FC Szépluck – L.S.E. 5-0

1. SÁG Építő 22p
2. MDesign-Siófok 20p
3. FC Szépluck 18p

III/a. osztály

A ZULU és a MOTE 10 gólos mecsen megosztozott a pontokon. Két kiemelkedő egyéni teljesítményt érdemes megemlíteni, Csarankó Tamás 4, Pál Olivér 3 gólt szerzett a találkozón.

2023. 04. 12. 21:00
ZULU – MOTE 5-5

1. M2 Security Kft. 49p
2. Fehérvári Mustangok 36p
3. Sóstó CF 32p

III/b. osztály

A La Familia szerdán este magabiztosan legyőzte a Reed együttesét és átmenetileg a harmadik helyre lépett előre. Nem maradt ott azonban sokáig, hiszen már a Tekergők áll a képzeletbeli dobogó harmadik fokán. Hársádiék kifejezetten jó, az utolsó percig izgalmas mérkőzésen győzték le a Fortuna együttesét.

A dobogó alsó fokára négy csapat pályázik, a legkedvezőbb helyzetben a Fortuna csapata van, amely még három mérkőzést fog játszani.

III/c. osztály

A duplázó Németh Zsolt vezérletével magabiztosan nyert szerdán a Royal City, ezzel átvette a vezetést. A HaveRock meglepetésre nem tudott nyerni a Royal Flush ellen, megosztoztak a pontokon a csapatok.

A Kutyaütők megdöbbentő vereséget szenvedett a Kalafa együttesétől. A kilenc gólt hozó mérkőzésen Segesdi Péter mesterhármassal segítette győzelemhez a Kalafát.

A pótolt mérkőzések után megtörtént az, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt: immáron nem a Kutyaütők vezeti a csoportot, hanem a Royal City. A pillanatnyi listavezető az utolsó körben azonban a HaveRock FC együttesével játszik rangadót, igaz, a Royal City számára elég egy pontot szerezni a biztos bajnoki címhez.

2023. 04. 12. 20:00
Royal City – K.F.T. 4-0

2023. 04. 13. 20:00
Videoton Baráti Kör – Győztes Gólig 5-3

2023. 04. 13. 21:00
Royal Flush – HaveRock FC 1-1

2023. 04. 14. 20:00
Kutyaütők – Kalafa SE 3-6