A Martonvásár nyert, a Sárbogárd és a Kápolnásnyék nem

Érdekesen alakultak a Fejér vármegyei első osztályban szereplő csapatok felkészülési mérkőzései.

Megdöbbentő vereséget szenvedett a Sárbogárd

A Sárbogárd a hétvégén a Kakasdi SE együttesét fogadta. A Kakasdról tudni kell, hogy a nyolccsapatos Tolna vármegyei első osztályban harmadik helyen zárt a legutóbbi idényben.

Két hasonló képességű gárda csapott tehát össze papíron. A kakasdiak saját elmondásuk szerint még alakulófélben vannak.

Több új játékos is pályára lépett a Tolna vármegyei csapat színeiben. Fegyelmezett, harcos játékkal a kakasdiak nyerni tudtak a duplázó Hucker Bence vezérletével.

Sárbogárd – Kakasd 1-2

Meglepetésre nem tudott nyerni a Nyék sem

A Fejér vármegyei első osztályban negyedik helyen végzett Kápolnásnyék a BLSZ III. osztályának 2. csoportját megnyerő Soroksár II. ellen lépett pályára. Papíron a nyékiek voltak a favoritok.

A nyéki meccsen is meglepő eredmény született. A remek iramú találkozón nyolc gól született, mindkét gárda 4-4 alkalommal mattolta ellenfele védelmét.

A nyékiek a Ferenczi – Kiss, Rózsa, Czottner, Király – Imrefi, Őz – Szajkó, Gáspár, Zsigmond – Victor összeállításban léptek pályára. Csereként lehetőséget kapott még Lipóth, Krajnc, Nagy és Molnár is.

A nyékiek színeiben Czottner duplázott. Rajta kívül Zsigmond és Krajnc volt még eredményes.

Kápolnásnyék – Soroksár II 4-4
Kápolnásnyéki gólszerzők: Czottner (2), Zsigmond, Krajnc.

Biztatóan játszott a Martonvásár

A Martonvásár legyőzte a nála egy osztállyal alacsonyabb pontvadászatban szereplő Beloiannisz együttesét. Az átalakított martonvásári csapatra sok néző volt kíváncsi.

A mérkőzés elejétől beszorította ellenfelét a saját térfelére a Martonvásár. Bő húsz percet követően Szilágyi góljával az esélyesebb meg is szerezte a vezetést.

A Beloiannisz azonban hamar egalizált. Patkós Kevin találatával még a félidő előtt újból a Martonvásárhoz került az előny.

A folytatásban sok csere történt, de a gólok így sem maradtak el. Kóka kétszer is betalált, így végül papírforma eredmény született.

Martonvásár – Beloiannisz 4-1 (2-1)
Martonvásári gólszerzők: Szilágyi, Patkós, Kóka (2).

Nyitókép: FociDrukker.com