A dédapáddal is játszhatsz a Veszprém vármegyei U-19-es bajnokságban: erre a káoszra nincsenek szavak…
Egészen elképesztő, ami U-19-es bajnokság címszóval, az MLSZ szervezésével fut a szomszéd vármegyében.
Az ember azt hinné, ha kimegy egy U-19-es mérkőzésre, akkor kizárólag fiatal, legfeljebb 19 éves labdarúgókat fog látni a pályán. Esetleg lesz három túlkoros labdarúgó csapatonként, de ők sem lesznek azért túlságosan idősek.
Ez azonban Veszprém vármegyében máshogy néz ki. Ott ugyanis egész nyugodtan lehet a pályán 30, 40 vagy akár 50 éves játékos is. Elvileg annak sincs akadálya, hogy valaki 60, 80 vagy 120 évesen rúgja a bőrt U-19-es, II. osztályú U-19-es mérkőzésen Veszprém vármegyében.
A kiírás ugyanis úgy rendelkezik, hogy egyszere 6 olyan játékosnak kell a pályán lennie egy csapatban, aki valóban U-19-es korú. A többi 5 játékos bármilyen idős lehet, a lényeg, hogy egyszerre csak 5 túlkoros játékos lehet a pályán csapatonként.
Ez tehát a gyakorlatban azt jelenti, hogy játszhat a 70 éves dédapa, az 52 éves nagypapa, a 34 éves apa és a 16 éves fia. Ha jobban belegondolunk, egyáltalán lehetetlen, hogy három generáció együtt futballozzon egy csapatban.
Van ennek valami romantikája, nincs is semmi kivetnivaló ebben, egészen addig, amíg ez nem egy MLSZ által szervezett, hivatalosan U-19-esnek nevezett bajnokságban történik. Ha belegondolunk abba, hogy miért engedélyezik, hogy 52 éves játékos futballozhasson egy utánpótlás mérkőzésen, akkor hamar rá lehet eszmélni, hogy Veszprém vármegyében bizony baj van az utánpótlással. Komoly baj.
Utánanéztünk, hogy valóban vannak-e szélsőségek a veszprémi másodosztályú U-19-es bajnokságban. Megnéztük, hogy a hétvégén a Taliándörögd SE U-19-es együttesében milyen korú játékosok alkották a kezdőcsapatot
- 38 éves
- 13 éves
- 31 éves
- 18 éves
- 12 éves
- 14 éves
- 35 éves
- 14 éves
- 30 éves
- 52 éves
- 17 éves
És a kispad:
- 14 éves
- 16 éves
- 15 éve
- 13 éves
Tisztelet a Taliándörögd SE csapatának, játékosainak, hogy így is vállalták a játékot. Azt azonban senki nem gondolhatja komolyan, hogy megvalósul a bajnokság céljai között megfogalmazott pontok közül:
A) A labdarúgás fejlesztésére vonatkozó sportszakmai feladatok megvalósítása;
C) Magas színvonalú mérkőzések biztosítása a bajnokságban szereplő labdarúgók számára, megfelelő mérkőzésszámmal;
D) A játékosok felfelé áramlásának segítése, hogy a kiemelt bajnokságban játszanak a legjobb korosztályos gyerekek;
E) A Sportág népszerűsítése, a korszerű szakmai módszerek elterjesztése;
F) A fiatal labdarúgók felkészítése a professzionális bajnokság követelményeire.
Te mit gondolsz a kialakult helyzetről? Írd meg nekünk kommentben a Facebookon!