7 gólos meccsen vágott vissza a Mezőfalva az Enyingnek!

Gólokban és eseményekben gazdag mérkőzésen diadalmaskodott a Mezőfalva a sereghajtó ellen, a piros-fehérek nemes bosszút álltak az őszi pofonért.

A Mezőfalva tudósítója így fogalmazott:

“Ezúttal a Mezőfalva a sereghajtó Enying együttesét fogadta. Az őszi mérkőzésen 4-0-ra nyertek az enyingiek, így volt miért visszavágnia a piros-fehéreknek.

A Mezőfalva már az első perctől kezdve lerohanta az ellenfelet. Az 5. percben Sági József szabadrúgásából Boros volt eredményes fejjel, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.

A 16. percben Sági Roland gyönyörűen a léc alá helyezte a labdát, ezzel vezetést szerzett a hazai csapat, 1-0. Nem sokáig örülhettek a mezőfalvi szurkolók, ugyanis a 20. percben Durso révén egalizált az Enying, 1-1.

A 30. percben Balázs sípcsontját találták el, ami miatt rövid ideig állt a játék, és a mérkőzés játékvezetője is főszereplő lett. A Mezőfalva 4-es számú játékosa, Szabó Ervin kérte számon, hogy miért csak sárga lapot kapott a vendég labdarúgó, amikor a már labda nélküli hazai játékosba rúgott, ebből kisebb perpatvar alakult ki. Végül a játékvezető Szabónak is kiosztott egy sárga cédulát.

Csontzenétől sem volt mentes a megye egyes rangadó

A 25. percben Kovács megszerezte a második gólt, és ezzel egyben az első mezőfalvi gólját. A szünetig nem változott az eredmény, 2-1-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején szintén Kovács volt eredményes, majd bő egy órányi játék után Sági József 20 méterről szerzett nagy gólt. A meccs további részében egyre inkább magára húzta az Enying csapatát a Mezőfalva. Paluska így a 75. percben 4-2-re módosította az állást, és a zárszó is az övé volt, a 89. percben beállította a 4-3-as végeredményt.

Gólgazdag, a végére a vártnál talán izgalmasabb meccsen tartotta otthon a pontokat a Mezőfalva.”

Mezőfalva – Enying 4-3 (2-1)
Mezőfalva, vezette: Závotka Csongor

Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Szabó E., Sági, Kovács R., Boros, Sági R. (Németh L.), Mekota, Bozoki, Bartus, Oroszi.
Enying: Molnár – Kovács L., Kalló, Báles (Papp G.), Gergye, Lángos, D’urso, Harangozó, Bogár (Nagy D.), Paluska, Szili.

Gól: Sági (16., 64.), Kovács R. (25., 49.) illtve: D’Urso (21.), Paluska (75., 89.)

Forrás és fotók: Mezőfalvi Medosz SE