5 gólt hozott a Bicske és az Ikarus rangadója!

Újonc debütált a Bicske kapjuában, mivel Zelizi megsérült a hétközi favágás során.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“Jó előjelekkel érkezett a bajnok Ikarus-Maroshegy Bicskére, hiszen az ambiciózus helyi rivális Főnix otthonában 3-0-ra nyerni nem kis teljesítmény. Vukmir Dragan bicskei szakmai igazgató gondjait tetézte, hogy Köntös makacs sérülése után Zelizi hétközi favágása után nem állhatott a kapuba, így a fiatal, tavaly még az ifjúsági csapatban teljesítő fiatal Peinlich Dávid élete első felnőtt bajnoki mérkőzésére készülhetett. Kifogástalan tavaszias labdarúgó időben, szikrázó napsütésben Wittner József sípszavára vonultak ki a csapatok. Folytatáshoz kattints!

A Bicske ezúttal a Peinlich D. 3 – Solt 7, Sötét 7, Burucz 7, Veres 7 – Molnár 6, Lak 6 – Tornyai 8, Rigó 7, Varga 8 – Móri 6 összetételben kezdett, míg csereként Peinlich Sz. 6 (60.p. Varga helyett), Harangozó 5 (63.p. Lak helyett), Katona 5 (66.p. Tornyai helyett), Dombai 0 (87.p. Móri helyett) és Pump 0 (90.p. Rigó helyett) kapott lehetőséget. A 3. percben Peinlich D. egy kellemetlenül hazaadott labdát gond nélkül lekezelt, majd kissé elhamarkodottan kipasszolta bal oldalra, sajnos éppen Andróczi elé, aki azonnal középre adott. Az ott üresen álló két csatár közül Farkas G. számára nem okozott gondot a vetődő kapus felett a hálóba lőni (0-1). A kezdeti sokk után lassan tért magához a BTC, a 18. percben Lak 24 méterről lőtt mellé, majd 4 perccel később Molnár 23 méteres szabadrúgása pattant ki Skultétiról, de nem volt a közelben csatár.

A 29. percben a vendégvédők által kifejelt labdát Móri kapásból 17 méterről zúdította a keresztlécre, szépségdíjas gól lett volna. A 30. percben újra Molnár lőhetett szabadrúgást, azonban először a sorfalról pattant ki, az ismétlés pedig elakadt a blokkoló védőkben. A 36. percben egyenlített a Bicske! Móri gurított ki jobbra laposan a leshatárról induló Tornyainak, aki pontosan adott be laposan középre és az ötösön érkező Varga a kapu közepébe lőtt (1-1). Még a félidei szünet előtt a fordítás is sikerült, a legjobbkor, ugyanis a 43. percben szinte lemásolták az egyenlítő gólt a bicskeiek. Tornyai ravasz cselekkel és erőszakosan tört be a jobb szélen, erős bepasszát pedig a berobbanó Varga 4 méterről vágta a léc alá (2-1). Hidegleléses első félidő után a Bicske megteremtette magának a lehetőséget, hogy nyugodt második játékrészt és a saját játékát játszva biztosan lehozza a rangadót.

A 46. percben Tóth 45 méterről tesztelte az immáron nappal szemben védő Peinlich D-t, aki azonban könnyedén hárított. Bő tíz perccel később a fiatal hálóőr bivalyerős, gólba tartó kirúgást indított, de végül nem volt veszélyben a maroshegyi kapu. A 60. percben a frissen beállt Peinlich Sz. rúghatott szögletet, a kipattanót Molnár lőtte rá, a labda nagy ívben a lesgyanús helyzetben tartózkodó Tornyai felé szállt, aki 10 méterről gyertyaszerű fejest indított a pörgő labdából, amely végül hulló falevélként landolt a jobb felső sarokban (3-1). A 62. percben Lak 18 méteres lövését ütötte szögletre Skultéti, majd Móri lőtt éles szögből 21 méterről jócskán mellé. A 69. percben Andróczi 22 méteres kósza lövése ment jócskán mellé.

A 75. percben váratlanul, a semmiből szépített és tette szorossá a meccset az Ikarus-Maroshegy! Szöglet után a kipattanót Klémán 25 méterről lőtte rá, a középre érkező lövést Peinlich D. – nincs rá jobb szó – bevédte, ahelyett, hogy megfogta volna (3-2). A 85. percben Rigó emelésével Peinlich Sz. ugrott ki százszázalékos ziccerben, de 14 méterről elhamarkodottan méterekkel mellé emelt. A 86. percben Andróczi is kihagyta a magát, lövés helyett végül a visszafutó védők szerelték 15 méteren. Ugyanebben a percben Móri lépett ki a bal oldalon, de a keresztbe, 12 méterről eleresztett lövése elsuhant a bal kapufa mellett. A 88. percben még Klémán próbálkozott 40 méterről, de fölé lőtt, majd a 89. percben Dombai tüzelt éles szögből 15 méterről, de Skultéti a helyén volt.

Több mint 3 percnyi hosszabbítás után fújta le a rangadót Wittner, aki jó szellemben, szinte kifogástalanul vezette a mérkőzést, időben kiszórta a megfelelő mennyiségű sárgát, de hagyta futballozni a csapatokat. A tehetséges, fiatal kapus, Peinlich Dávid bemutatkozása – feltételezzük, hogy számára is – rémálomszerűre sikeredett, egyszerűen elidegeskedte a mérkőzést, pedig számtalan utánpótlás tétmérkőzésen bizonyított már. A szakmai stáb feladata lesz “felépíteni” őt a következő bajnokira, amelyen minden bizonnyal továbbra sem tud még pályára lépni az első számú hálóőr Zelizi Patrik.

Végül a furcsa gólok mérkőzésén a Bicske megérdemelten nyert a bajnok ellen, hiszen jóval több helyzetet dolgozott ki az elől gyengén futballozó Maroshegy ellen. Az odaajándékozott két gól ellenére biztos bicskei siker született a fontos mérkőzésen, amely egyes időszakokban kifejezetten jó iramú, küzdelmes és élvezetes játékot hozott. Sárbogárdi szombattal folytatódik a bicskeiek programja, hiszen október 6-án 10.00 órakor először ifi, majd 15.00 órától felnőtt bajnokira kerül sor a déli településen.

Ifjúsági csapatunk a szombati, Velence elleni 4-1-es sikerével megerősítette helyét a tabella 2. helyén, míg a felnőttek vezetik az első osztályú bajnokságot, nyomukban a szintén hibátlan, az Ercsi ellen vasárnap szintén 3-2-re diadalmaskodó Mórral.”