2 szabadrúgással verte a Csernye a Vált!

A csernyei szurkolók narrálták is a szabadrúgásgólokat, jól hallható módon.

“Az akart és a szív diadala” – írta Turi Balázs, Bakonycsernye polgármestere közösségi oldalán.

A csernyeiek ugyanis a gólnélküli első félidőt követően a 76. percben Vachtler révén vette be a Vál kapuját. A hazaiak 9-ese közel 30 méterről lőtt a jobb alsóba, a labda a kapufa érintésével vágódott a hálóba. A jelenetsorról videó is készült, igaz, nem éppen irodalmi stílusban vezeti fel egy szurkoló a cselekménysort.

Gepostet von Turi Balázs Bakonycsernye Polgármestere am Samstag, 18. Mai 2019

5 minutummal később kísértetiesen hasonló helyről végzett el újabb pontrúgást Vachtler. A nem éppen hálószaggató erejű, inkább helyezett szabadrúgás kipattant a kapusról, Strommer érkezett, máris 2-0.

Közvetlenül a lefújás előtt ugyan Zágoni révén jött a szépítés a Vál részéről, az egyenlítésre azonban már nem maradt idő.

A váliak ezüstérmes helyezése azonban nem forog veszélyben, mivel két papírforma meccsét ha nyeri a csapat, biztos második. A Bakonycsernye azonban még javíthat, most épp az 5. a tabellán a gárda, de még van esélye megelőzni a 4. helyen tanyázó Kápolnásnyék együttesét, melytől csupán 1 pont választja el a Csernyét.

Bakonycsenye – Vál 2-1 (0-0)
Bakonycsernye, vezette: Závotka Csongor

Bakonycsernye: Schneider – Varga J., Strommer, Boros, Vachtler, Kalányos, Tábori, Fojtyik, Kovács D. (Sulák 83.), Molnár A., Benis.
Vál: Marton – Pintér, Burián, Székely, Szoboszlai, Nádpor, Zágoni, Jakab, Horváth, Magyar, Szarvas. Vezetőedző: Sinkó Csaba

Gól: Vachtler (76.), Strommer (81.) illetve: Zágoni (90.)

Forrás: Turi Balázs Bakonycsernye Polgármestere (Facebook)