11-es döntött a Baracs-Mezőfalva rangadón!

Baracson szomszédvár rangadót rendeztek. A találkozón két büntetőt is megítélt a játékvezető: az első kimaradt, a második a három pont sorsáról döntött.

A Baracs tudósítója így fogalmazott:

“Komoly érdeklődés előzte meg a szomszédvárak találkozóját, a presztízs mellett fontos volt a kiesőhely közeléből való távolodás is mindkét csapat számára. Baracsi fölénnyel kezdődött nagyjából 150 néző érdeklődése mellett zajló találkozó, de a helyzetek kimaradtak. A félidő második fele már kiegyenlítettebb játékot hozott, de gól nem született.

A második félidő újra hazai helyzetekkel indult, melynek eredményeként egy jogos büntetőhöz jutott a Baracs, de Bartók 11-est kiütötte a végig jól védő Papp kapus. Ezután újra kiegyenlítetté vált a mérkőzés, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de gól nem esett. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt egy vendég műesés után reklamáltak büntetőt a vendégek, de helyesen tovább mehetett a játék. Az utolsó percekben még 2 méterről is kihagyhatatlan helyzet maradt ki a Mezőfalva kapuja előtt. Aztán egy újabb buktatás, és újabb hazai 11-es következhetett, ezt újra Bartók végezte el, hibátlanul ezúttal, és ezzel jogosan nyert is a Baracs csapata.

A lefújás után a vereséget nem sportemberként viselő vendégek vezetői, szurkolói hevesen reklamáltak a játékvezetőnél. Boldog Baracsiak vonultak az öltözőbe, fontos 3 ponttal a zsebbe, és azzal a tudattal, hogy egymásután negyedszer is legyőzték a “szomszédot”, megint csak kapott gól nélkül.”

Forrás: Baracs SE

A Mezőfalva tudósítója így fogalmazott:

“A hatodik fordulóban Baracsra látogatott csapatunk. A Mezőfalva irányította javarészt az első félidőt, de gólt nem sikerült szerezniük. A szünetben 0-0 volt az állás.

A fordulást követően az 52. percben büntetőhöz jutott a hazai csapat, de Bartók lövését Papp hárította. A vendégek több támadást vezettek, de vagy a kapufa előtt ment el a labda, vagy Tóth ért oda. Az utolsó percben a mezőfalviak meglátása szerint feldobta magát az egyik hazai játékos a 16-oson belül, a játékvezető viszot szabálytalanságot látott, így újra tizenegyest ítélt. Ismét Bartók állt a labda mögé, ezúttal nem hibázott. Ezzel nyert a Baracs.

A lefújás után sem nyugodtak le könnyedén a kedélyek.”

Forrás: Mezőfalvi Medosz SE facebook