Megszűnik a Dunaújváros FC?
A csapat felett sötét felhők gyülekeznek.
A Dunaújváros FC közleményt tett közzé tegnap. Ebben azt írják, 2022 áprilisa óta a klub üzemeltetési feladatai kibővültek a Dunaújvárosi Stadionnál, valamint az elmúlt év óta a Radar Sporttelepen található öltöző működtetésével. Ezeket a létesítményeket a Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatától vette át a klub, mivel a tulajdonos anyagilag nem tudta finanszírozni ezek további működtetését.
Az újvárosi csapat azt írta, hogy a létesítmények fenntartása ellehetetlenült. A 2025-ös és 2026-os évre nem sikerült biztosítani az üzemeltetéshez szükséges támogatást és a helyzet rendezésében eddig nem történt előrelépés, így kénytelenek megindítani az üzemeltetési feladatok visszaadását a tulajdonosnak, a Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatának.
A felnőtt csapat szponzorációs szerződése június végén lejár. A szerződést eddig nem tudták meghosszabbítani, új szponzor pedig nem jelentkezett be. Az NB III-as felnőtt csapat jelen állás szerint ne tud indulni a következő idényben.
Az újvárosiaknak rövid időn belül kell találniuk olyan segítséget, amely biztosítja az üzemeltetés gazdasági hátterét és a felnőtt csapat szponzorációját. Ennek hiányában Dunaújváros felnőtt csapat nélkül marad.
Az újvárosi együttessel korábban történt már hasonló. Annak idején, a 2009/2010-es idényben még az is előfordult, hogy a vármegye hármas Dunapentele játszott a legendás stadionban bajnoki mérkőzéseket.
Nyitókép: Olvasói fotó