Így érdemes nekiállni a csöpögő csapok javításának otthon

Promóció
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Email
RSS
INSTAGRAM

#reklám

Nagyon dühítő helyzet, amikor készülünk a napi futáshoz, mert az egészséges életmód hívei vagyunk, de állandóan csöpög a csap, amit akkor is meg kell csinálni, ha nem akarjuk. Persze ráér a futás után is, de mindenképpen orvosolni kell a problémát.

Erre a feladatra viszont alaposan fel kell készülni, mert nem mindig elegendő megoldás, ha vásárolunk a Global Viva Marketnél új csaptelepet. Persze könnyen lehet, hogy ez is megoldja a csöpögő csap kérdését, de nem árt körültekintőnek lenni.

Abban az esetben, ha nem akarjuk azonnal költségekbe verni magunkat, érdemes megvizsgálni, hogy mi okozhatja az állandó csöpögést. A hatékony javítás érdekében pedig hoztunk néhány trükköt, amivel elkerülhető a komolyabb probléma.

Számít a csaptelep típusa is

Talán jelentéktelen dolognak tűnhet, de nagyon lényeges az is, hogy milyen típussal van dolgunk. A piacon kapható modellek két leggyakoribb változatáról fogunk most szót ejteni, mert ezekkel nagyjából le is fedhetünk minden lehetőséget.

Az egyik ilyen a kerámiabetétes csaptelep, ami a kézmosókban és a tusolókban is egyaránt gyakori megoldás. Meglehetősen tartós darabok, de idővel a tömítések és a kerámiabetét is megadhatja magát a használat okozta terhelésnek.

Ezenkívül a gumis gyűrűs változatok is nagyon közkedveltek, és ebben az esetben pedig a gumitömítés lesz a leggyengébb láncszem. Ez szabályozza a víz áramlását, aminek az elhasználódása okozhat csöpögést.

Megvan a „bűnös”, avagy a probléma azonosítása

Miután kiderítettük, hogy otthon milyen típus van használatban, jöhet a kérdés, hogy vajon mi baja van, ami miatt nem lehet teljesen elzárni. Gyakori esetnek számít a fent említett meghibásodás, mint például az elöregedett gumi, mert ez már nem képes hatékonyan ellátni a feladatát.

A kerámiabetétes modellek esetében a hiba oka általánosságban a bennük található kerámiatárcsák kopásában rejtőzik. Kicsi repedések keletkezhetnek rajtuk, de előfordulhat az is, hogy szennyeződés okozza a problémát.

Mindezek mellett nagyon lényeges szempont, hogy meg kell vizsgálni az egyéb alkatrészeket is, mert kilazulhatnak. Ilyenkor pedig kisebb hatékonysággal látják el szigetelő feladatukat, ami szintén a csöpögés egyik okozója lehet.

Hogyan javítsuk ki a hibát?

A sikeres hibafeltárás után pedig jöhet a javítás, ami a legáltalánosabb esetben a következőképpen néz ki. A legelső lépés természetesen az, hogy elzárjuk a vizet, mert csak így lehet szárazon megúszni a munkát.

Ahhoz, hogy bármit csinálhassunk, szét kell szerelni a csaptelepet, mert csak így férhetünk hozzá a belső alkatrészekhez. Érdemes feljegyezni, hogy melyik alkotóelem hol van, hogy tökéletesen össze is tudjuk szerelni a végén.

A gumis változat esetében ellenőrizni kell a tömítések állapotát, mert ha kopottnak vagy repedezettnek tűnnek, akkor mindenképpen ki kell cserélni. Ugyanígy a kerámiabetétes modellek esetén is a sérüléseket kell keresni.

A szennyeződések és a vízkő eltávolítása után pedig az összeszerelés következik, ami után újra csend lesz a fürdőben.

Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Email
RSS
INSTAGRAM

Vélemény, hozzászólás?