A mozgás a gyógyír az aranyérre is!

Promóció
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Email
RSS
INSTAGRAM

#reklám #mozgás #testmozgás

Jól tudjuk, hogy a sportolás mennyire hasznos tevékenység, számos betegség megelőzhető általa, javítja a közérzetet is. Mégis, egyre kevesebb azon emberek száma, akik eljárnak edzeni vagy otthon tornáznak egy kicsit.

Pedig a testmozgás még az aranyeresség kialakulásának esélyét is csökkenti: ez a betegség is az érrendszer működésével áll ugyanis kapcsolatban.

A Dr. Bánfalvi Aranyér Központ szakorvosai hasznos tanácsokkal látnak el mindenkit a téma kapcsán, aki felkeresi őket, és a gyógyítás nálunk mindig személyre szabott módon történik. Az ő javaslataikat vettük alapul a cikk megírásához.

Az aranyeresség kialakulásának okai

Az aranyér tulajdonképpen egy visszér, amely a végbél tájékán helyezkedik el, és a fő feladata, hogy megakadályozza az önkéntelen szellentést, székelést. Mindenkinek van tehát aranyere: ha viszont begyullad, megduzzad, akkor aranyeresség alakul ki, amely egy igen fájdalmas betegség – szerencsére azonban a legtöbb esetben könnyen gyógyítható. De mégis, hogyan jön létre?

Mivel végeredményben visszérről van szó, egyértelmű, hogy a szívműködéssel és az érrendszer egészségével áll kapcsolatban az aranyér. A vénabillentyűk feladata, hogy biztosítsák a vér áramlását a szív felé, de az idő előrehaladtával előfordulhat, hogy ezek a billentyűk már nem zárnak megfelelően. Ennek következtében pedig az olyan testrészekben, amelyek a szívtől távolabb helyezkednek el, megnőhet a nyomás: a visszeres lábakról már mindenki hallott!

De ugyanígy az aranyér is lehet veszélyben: gyakori, hogy az itt lévő vér pangani kezd, részlegesen visszaáramlik – ekkor jelenik meg tulajdonképpen a duzzanat, amit a köznyelv aranyérnek hív.

Az érrendszerre nagyon oda kell tehát figyelni, ez azonban nem olyan egyszerű: Van, hogy öröklött hajlam miatt alakul ki a rossz működés, de gyakoribb, hogy a helytelen életmód vagy a kor okozza a panaszokat. Ezért is van az, hogy sok idős ember küzd aranyerességgel.

A fiatalok sincsenek biztonságban!

Ám ne higgyük azt, hogy ez a betegség csak 50-60 év felett jelentkezik. Nagyon sok fiatalt is érint a probléma – mégpedig az életmódja miatt.

Azok, akik ülőmunkát végeznek, igazán veszélyeztetettek: a nap nagy részében ugyanis ők alig mozognak, a hasűri nyomás pedig megnövekszik az ülés következtében – ez pedig épp a véráramlást gátolja.

Ez az oka annak, hogy sok 20-30 éves nő és férfi is aranyeres. A kismamáknál már a terhesség elején is jelentkezhetnek a tünetek, amelyek később fokozódhatnak is.

Mit lehet tenni?

Az egyik legjobb tanács, amit az orvosok is adnak, az, hogy mozogjunk rendszeresen! Ha egész nap a gép előtt ülünk, akkor is mozgassuk meg néha a lábainkat, álljunk fel a monitor mellől, sétáljunk egyet a szomszéd irodába, munkahelyi büfébe, stb.

Ha tehetjük, a munka után járjunk el edzeni heti 2-3 alkalommal, de már az is elég, ha biciklivel vagy gyalog megyünk be dolgozni.

Ha a tünetek megjelentek, akkor a futás helyett a kocogás, a megerőltető sportok helyett a jóga lehet hasznos. Forduljunk mindig orvoshoz a panaszokkal, ők tudják, mi a pontos teendő!

Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
Email
RSS
INSTAGRAM

Vélemény, hozzászólás?