NB III: Meglepő vereséget szenvedett a Főnix, gálázott a Bicske és az Iváncsa

Magyar foci

A felcsútiak izgalmas mérkőzést játszottak, folytatódott a Gárdony vesszőfutása.

NB III. Dél-Nyugati csoport 4. forduló

A Főnix kétgólos vereséget szenvedett a fordulót megelőzően mindössze három pontot gyűjtő Szekszárdi UFC együttesétől. A fehérváriak nem tudták bevenni ellenfelük kapuját, a szekszárdiak viszont mindkét félidőben szereztek egy-egy gólt: előbb Ágics Péter, majd Sütő Endre volt eredményes.

FC Főnix – Szekszárdi UFC 0-2 (0-1)

Továbbra is nyeretlen a Gárdony. Ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget Bozai Attila legénysége, méghozzá a BFC Siófok együttesétől.

Major Szabolcs, a siófokiak játékosa az első félidő derekán majd annak hajrában is beköszönt. A második félidő közepén Bozai Bence Attila találatát követően nyílt lett a meccs, de a gárdonyiak erejéből az egyenlítésre már nem futotta.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – BFC Siófok 1-2 (0-2)

Az Iváncsa fél tucat gólt rámolt a PTE-PEAC hálójába. A gólok sorát Madarász Bence nyitotta a 12. percben. Húsz perccel később Monori Norbert is betalált, így az iváncsaiak megnyugtató előnnyel mehettek szünetre.

A szünet után nem sokkal Törőcsik Péter Tibor iratkozott fel a gólszerzők listájára. A hajrá kezdetén a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Király Dominik talált be.

A hosszabbításban további két iváncsai gól született még. Az egyiket egy másik cserejátékos, Orbán Kolos szerezte, az utolsó találatot pedig Monori Norbert jegyezte.

NB III. Észak-Nyugati csoport 4. forduló

A Sopron korán vezetést szerzett a felcsútiak otthonában Szabados Attila találatával. Nem váratott magára sokat a válasz, Mondovics Kevin még az első félidőben egalizált.

A szünet után sokáig nem született gól. Amikor már úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, érkezett Vitályos Viktor Tamás, és a 89. percben eldöntötte a meccset.

Puskás Akadémia FC II. – FC Sopron 2-1 (1-1)

Magabiztosan nyert a Bicskei TC. Tifán-Péter Bence már a nyolcadik percben betalált, Beliczky Gergő szünet előtt szerzett góljával 2-0 volt az állás a bicskeiek javára.

A szünet után nem sokkal Bozsoki Imre gólja eldöntötte a pontok sorsát. A végén a csereként beszálló Gaszner Roland Tamás is beköszönt.

Bicskei TC – Gyirmót FC Győr II. 4-0 (2-0)