Magyar Kupa: A Sárbogárd kiesett, a Csernye és az Iváncsa is továbbjutott

Magyar foci

Négy Fejér vármegyei csapat lépett pályára vasárnap.

Számos kupamérkőzést már szombaton lejátszottak, ezekről már korábban írtunk. Nézzük, mi történt vasárnap!

Nem a bogárdiak napja volt a vasárnapi. Az első számú csapat a Magyar Kupában lépett pályára, ám nem tudta kiharcolni a továbbjutást.

A találkozó esélyese az NB III-as Budaörs volt. A szünet előtti percekben Erdey Balázs góljával vezetést szerzett a Budaörs, ám a 72. percben Reizinger Bence József találatával egyenlített Pajor László legénysége.

Végül azonban mégis a budaörsiek örülhettek. Négy perccel a lefújás előtt ugyanis Tóth György is bevette Nyári Bence kapuját.

Sárbogárd SE – Budaörs 1-2 (0-1)

Az Iváncsa magabiztosan lépte át ellenfelét, a Baranya vármegye egyes Bólyi SE csapatát. Törőcsik Péter Tibor már az első félidőben duplázott, majd a szünet után Keringer Ádám is betalált.

A második játékrész derekán Király Dominik góljával már 0-4 volt az állás. Végül az iváncsaiak a hajrában vétettek egy öngólt, de a továbbjutásuk egy pillanatig sem forgott kockán.

Bólyi SE – Iváncsa KSE 1-4 (0-2)

A Bakonycsernye papíron erősebb Komárom-Esztergom vármegyei ellenfelével, a Sárisápi BSE-vel nézett farkasszemet. A csernyeieknek összejött a bravúr.

Sokáig 0-0-ra állt a találkozó. A 84. percben aztán érkezett Fodor Krisztián, és eldöntötte a meccset.

Bakonycsernye – Sárisápi BSE 1-0 (0-0)

A többi találkozónál később ért véget az Inter 04 és a Pátka meccse. A pátkaiak kiütötték a kupából a BLSZ III-as együttest.

Az Inter 04 a találkozó 11. percében vezetést szerzett Gorgosilich Lukas találatával. A szünetig az eredmény nem is változott.

A második játékrész elején az Inter 04 vétett egy öngólt, majd Fülöp Alex félidő közepén szerzett góljával már a Pátkánál volt az előny. Nyolc perccel a lefújás előtt a pátkai Magyaródi Martin értékesített egy büntetőt, majd Fülöp Alex megszerezte önmaga második, csapata negyedik gólját.

Pillanatokkal a lefújás előtt Gorgosilich Lukas szépített ugyan, ám a Pátka így is magabiztosan nyert, és várhatja ellenfelét a Magyar Kupa második fordulójában.

Inter 04 – Pátka 2-4 (1-0)

Érdekesség, hogy ezen a napon a Sárbogárd II. is vereséget szenvedett. A bogárdiak felkészülési mérkőzést játszottak Pálfán, a hazaiak 4-0-ra diadalmaskodtak.

Nyitókép: FociDrukker.com