Vármegye II: Rangadót nyert a Pátka és az Adony

A Szár 9 gólt vágott, vaskos meglepetést okozott a Nagyvenyim.

Vármegyei II. osztály Észak Felnőtt 10. forduló

A szombati mérkőzésekről már írtunk, nézzük, mi történt vasárnap!

A Vál fölényes győzelmet aratott a VBK otthonában. Sinkó Donát Patrik a 8., Kiss Dávid Zoltán a 14. percben talált be, így kétgólos előnnyel mehettek a váliak szünetre. A térfélcsere után Forró Máté Zoltán góljával szépítettek a fehérváriak, ám végül nagyon simán nyert a Vál, amely a hajrában három gólt is szerzett.

A Pátka a duplázó Horváth Tibor Adrián vezérletével megnyerte az Etyek elleni rangadót. A végén egy öngólnak köszönhetően szépítettek az etyekiek.

A Szár hazai pályán hátrányba került a Pákozd ellen Téglási Miklós Milán korai góljának köszönhetően, ám ezután megrázta magát Lacza Albert csapata. Nyitrai Róbert és Tóth Bertalan is duplázott, a száriak egy híján tíz gólig meg sem álltak.

Vármegyei II. osztály Dél Felnőtt 10. forduló

A Nagykarácsony már a második percben vezetett a Besnyő ellen Éliás Zsolt góljának köszönhetően. Horváth Zsombor a 17. percig szerzett további két gólt, így el is dőlt a pontok sorsa. Ezt követően mindkét csapat betalált még 1-1 alkalommal, de maradt a háromgólos különbség.

A Baracs má a harmadik percben előnybe került Adonyban a csúcsdrbin. 50 percen át nem változott az állás, majd ekkor beindult az adonyi henger. Balogh Bálint Lajos 10 percen belül duplázott. A hajrában Virág Joakim Norbert is betalált, eldöntve a három pont sorsát.

Az Előszállás magabiztosan nyert a Káloz ellen. Csak az előszállásiak találtak be ezen a napon, góljaikat Mekota Bernát, Béres László és Romhányi Frigyes szerezték. Az Előszállás elmozdult az utolsó helyről, és rögtön két helyet javított.

A Nagyvenyim vaskos meglepetést okozott, négyet vágott az Abának miközben egyet sem kapott. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 80. percben mindkét csapatból kiállítottak egy-egy játékost.

Beloiannisz – Sárosd II. 2-3 (1-0)
Sárszentmihály – Polgárdi 0-4 (0-2)

Nagykarácsony – Besnyő 4-1 (3-1)
Adony – Baracs 3-1 (0-1)
Előszállás – Káloz 3-0 (2-0)
Nagyvenyim – Aba Sárvíz 4-0 (2-0)