Kupavasárnap: 18-at vágott az Ercsi, tovább menetel a Pátka

Lajoskomáromban 10, Szabadegyházán 8, Válon 7 gól született.

Folytatódtak a Fejér Vármegyei Kupa küzdelmei ezen a hétvégén. A szombati meccsekről már írtunk, nézzük, mi történt vasárnap!

A vármegye egyes Ikarus-Maroshegy magabiztosan győzött Válon. Bár az első félidőt követően még csak két góllal vezettek a fehérváriak, a második játékrészben már kiütközött a csapatok közötti osztálykülönbség. A csereként pályára lépő Skultéti András kétszer is eredményes volt.

Vál – Ikarus-Maroshegy 0-7 (0-2)

A nyári eredmények láttán lassan a kupaspecialista címet is kiérdemelheti a Pátka, amely az Enyinggel játszott. A vármegye kettes csapat szerezte meg a vezetést az első játékrész derekán Magyaródi Martin góljával.

Három perccel később jött a válasz, Halász Gergő volt eredményes. A szünetig az eredmény nem változott.

A folytatásban sokáig érintetlenek maradtak a kapuk. A hajrában azonban felpörögtek az események.

Előbb Kerti Bálint talált be a 79. percben, előnyhöz juttatva az enyingieket. Egy percre rá Szabó Balázs találatával egalizált azonban a Pátka. Sőt, három perccel a rendes játékidő vége előtt Magyaródi Martin értékesített egy büntetőt, így végül a pátkaiak örülhettek.

Pátka – Enying 3-2 (1-1)

Lajoskomáromban is potyogtak a gólok, egy kivételével mindegyik találatnak a hazai publikum örülhetett. Az, hogy melyik csapat jut tovább, már fertályóra alatt eldőlt, ekkor már három gól volt a Lajoskomárom előnye az Aba Sárvíz csapatával szemben.

Egy híján tíz gólig jutott a magasabb osztályú együttes. Hajdinger Raul Zoltán valamint a csereként pályára lépő Makai András Zsolt is kétszer talált be a tíz gólt hozó találkozón, amelyen a vendégek a meccs végén tudtak csak szépíteni.

Lajoskomárom – Aba Sárvíz 9-1 (4-0)

A vármegye hármas Szabadegyháza tisztességgel helytállt a vármegyei első osztályú Sárbogárd ellen. Az első 25 percben négy gólt szereztek a bogárdiak, hármat ebből Reizinger Bence József jegyzett.

A bogárdiak támadója a szünet után is betalált, így négy gólig jutott. A szabadegyházaiak az utolsó bő fél órában már emberhátrányban futballoztak, ám a rutinos Vida Tamás így is meg tudta szerezni csapatának a becsületgólt a hajrában.

Szabadegyháza – Sárbogárd 1-7 (0-5)

Az Ercsi hatalmas verést mért a Tordasra. Horváth Benett húsz percen belül klasszikus mesterhármasig jutott, innen pedig már csak a különbség mértéke volt kérdéses.

Végül a zöld-fehérek 18 gólig meg sem álltak. A találkozó két legeredményesebb játékosa Kun Bálint és Horváth Benett lett, akik fejenként 5-5 gólt értek el, de Rebők Imre Gergely is szerzett egy mesterhármast.

Tordas – Ercsi 0-18 (0-10)

Nyitókép: FociDrukker.com