Két Fejér vármegyei csapat kiesett, kettő továbbjutott a Magyar Kupában

Magyar foci

Vegyesen alakult a kupaszombat a Fejér vármegyei együttesek szemszögéből.

A Magyar Kupa harmadik fordulójának legtöbb meccsét szombaton játszották le. Ez alól kivételt jelent a Mezőörs KSE és a Paksi FC meccse, ahol játék nélkül jutott tovább a címvédő.

Szombaton a Fejér vármegyei együttesek közül a Dunaújvárosnak, az Iváncsának és a Fehérvár FC együttesének volt meccse. E három gárda közül kettő továbbjutott.

A Dunaújváros nem tartozik közéjük. Az újvárosiak a Karcaggal meccseltek, a vendégek 6-0-ra diadalmaskodtak.

Az Iváncsa ellenben az első félidő végén Aradi Csaba góljával vezetést szereztek a Tiszakéske ellen. A második játékrész elején hamar eldőlt a továbbjutás sorsa.

Törőcsik Péter Tibor ugyanis négy percen belül duplázott. Az 50. minutumban kiállították a tiszakécskei Géringer Tamást, így végérvényesen eldőlt minden lényegi kérdés.

Az 57. percben Vass benjámin Gergely találatát követően már 4-0 volt az állás. Ezt követően több gól nem született, magabiztosan jutott tovább az Iváncsa.

A Monor SE alaposan megnehezítette a Fehérvár FC dolgát. Az első félidő végén Kovács Patrik Márk góljával ugyan vezetést szerzett az NB I-es csapat, ám ezt követően sokáig nem változott az eredmény.

Amikor már-már úgy tűnt, a találkozó ezzel az egy góllal dől el, született még egy találat a 90. percben. Ezt Kovács Bence szerezte, így a fehérváriak két góllal győzték le NB III-as ellenfelüket.

A Csákvár a Mezőkövesd otthonában vendégeskedett. A mezőkövesediek Bartusz duplájával kétgólos előnybe kerültek az első félidőben.

A szünet után Baracskai révén szépítettek a csákváriak. Hat perccel később azonban Harsányi találatával visszaállt a kétgólos különbség, végül a Mezőkövesd jutott tovább.

A Puskás Akadémia FC csapata holnap a Szombathelyi MÁV Haladás VSE vendége lesz.