Pisont István Honvédját verte az Iváncsa!

NB III

A Budapest Honvéd NB III-as csapata sem tudta feltartóztatni a remek formában lévő Iváncsa csapatát. A góllövőlista éllovasa, Balogh a Bozsik Stadionban is betalált!

Az Iváncsa tudósítója így fogalmazott:

“Az első játékrészben a hazaiak birtokolták többet a labdát, és gyors labdajáratással irányították a játékot. A vendégek jól megszervezték a védekezésüket, támadásban ugyanakkor pontatlanok voltak. Nagy gólhelyzet egyik kapunál sem alakult ki.

A második félidőben egy teljesen más felfogásban játszó Iváncsát láthattak a nézők, ami már helyzetekben is megmutatkozott! A 47. percben Bartha Tibor jobb oldali beadását Balogh László fejelte a bal felső sarok irányába, Berla Attila, a hazaiak kapusa azonban bravúrral szögletre mentett. Két perccel később tetszetős vendég akció futott a bal oldalon, Varga Bence beívelését Balogh László Imrik elé fejelte, aki futtában 14 méterről a kapu fölé lőtt.
Az 58. percben a hazaiak is jelezték, hogy igényt tartanának ők is a három pontra: Bobál Gergely 22 méterről jól eltalált lövését Dániel Csaba a kapufára ütötte.

A hajrára még inkább felpörögtek az események. A 75. percben Varga Bence remek labdával ugratta ki a csereként beálló Berényi Balázst, aki a hazai védők között kilépve mintegy 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. A vezető gól után továbbra is támadásban maradt csapatunk. A 82. percben Imrik bal oldali szögletét Aradi Csaba centikkel csúsztatta a jobb kapufa mellé. Hét perccel később Imrik egy bal oldali pontrúgást végezhetett el, beadását a hazai védők a magasba fejelték, a felpörgő labdára azonban Balogh reagált a leggyorsabban, és a kapujából kiinduló hazai hálóőr felett a hosszú sarokba fejelt, 0-2.

Balogh a Bozsik stadionban is betalált - fotó: Csordás Viktor Youtube
Balogh a Bozsik stadionban is betalált – fotó: Csordás Viktor Youtube

A hátralévő kevés időben a hazaiaknak már csak a szépítésre maradt idejük, amikor is az utolsó percekben Lukács Dániel bal oldali beadását Bobál Gergely csúsztatta a hálóba, 1-2. Hiába birtokolta a Honvéd már az első játékrészben is többet a labdát, a befejezéseknél rendre hiba csúszott a gépezetbe. Az Iváncsa a listavezető legyőzése után, idegenben is megérdemelten gyűjtötte be a három pontot!”

Budapest Honvéd-MFA II. – Iváncsa KSE 1-2 (0-0)
Budapest, Bozsik Stadion, vezette: Urbán Eszter

Budapest Honvéd-MFA II.: Berla – Fehér I., Bodrogi, Bíró (Májer), Lukács, BObál, Kovács N., Király Á. (Nemes), Csábi (Király O.), Nagy G., Rózsahegyi. Vezetőedző: Pisont István
Iváncsa KSE: Dániel – Szauter (Majláth), Aradi, Kertai, Fekecs, Varga B., Imrik, Pribék, Folmer (Berényi), Bartha, Balogh L. (Schmidtka). Vezetőedző: Domján Attila

Gól: Bobál (91.), Berényi (75.), Balogh L. (89.)