Magyar Kupa: Jól szerepeltek a Fejér megyei csapatok!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Nyolc Fejér megyei gárda közül hat továbbjutott a Magyar Kupában. Az Ercsi kiélezett meccsen simán nyert, az Iváncsa nagyot hajrázott.

Az élvonalbeli csapatok közül a Videoton és a Puskás Akadémia is simán jutott tovább. Az NB II-es Csákvár már az első félidőben eldöntötte a továbbjutást az NB III-as újonc THSE-Szabadkikötő ellen.

A szintén NB III-as újonc Iváncsa mérkőzése kiegyenlített volt a hajráig, ám az utolsó 10 percben felőrölték a piros-fehérek ellenfelüket. Az azonos osztályban szereplő Dunaújváros a Megye II-es Szabadszállási SE ellen diadalmaskodott az Iváncsához hasonlóan 3-1-ra.

Fejér Megye I-es csapatai közül a Gárdony tisztességgel helytállt az NB II-es ZTE FC ellen, az utolsó fél órát jobban bírták az egerszegiek. A Lajoskomárom azonban nem tudta megnehezíteni az Andráshida dolgát. Az Ercsi simán nyert, a találkozóról az eredmények ismertetése után bővebb összefoglalóval szolgálunk.

Magyar Kupa, 6. forduló:

2017. szeptember 20. szerda 15:00

Mohácsi TE 1888 (Baranya Megye I.) – Videoton FC (NB I.) 0-4 (0-3)
Gól: Szabó B. (6., 81.), Tamás (21.), Fejes (43.)

Kaposvár (NB III. Nyugat) – Puskás Akadémia FC (NB I.) 1-3 (0-1)
Gól: Lakatos (55.) illetve: Prosser (27.), Perosevic (51.), Latifi (74.)
Kiállítva: Ur (73., Kaposvár)

THSE-Szabadkikötő (NB III. Nyugat) – FC Csákvár (NB II.) 1-5 (1-4)
Gól: Péter (31.) illetve: Máté J. (20., 33.), Papp (24.), Molnár (44.), Jelena (79.)

Nagyhalászi SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye I.) – Iváncsa KSE (NB III. Közép) 1-3 (0-1)
Gól: Nagy N. (61.) illetve: Márki (33.), Imrik (82.), Berényi (90.)

Gárdony (Fejér Megye I.) – ZTE FC (NB II.) 0-3 (0-0)
Gól: Babati (60.), Dubek (71.), Kertész (88.)

Szabadszállási SE (Bács-Kiskun Megye II.) – Dunaújváros (NB III. Közép) 1-3 (0-2)
Gól: Máruska (63.) illetve: Tóth T. (7., 75.), Csendes (26.)

Lajoskomárom (Fejér Megye I.) – TARR Andráshida SC (NB III. Nyugat) 0-3 (0-1)
Gól: Kalamár (6., 70.), Ferencz (92.)

Csetény SE (Veszprém Megye I.) – Ercsi Kinizsi SE (Fejér Megye I.) 0-4 (0-2)
Gól: Kővári (41.), Hosszú (45., 11-esből), Ivacs (62., 11-esből, 91.)

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:

“A mérkőzés kezdete előtt esett az eső, és az amúgy is sáros, mély talajú pálya még rosszabb lett. Bár a pálya körüli látvány kárpótolta a szurkolókat, mert festői környezetben található a csetényi létesítmény.

A talaj rendkívül megnehezítette a csapatok dolgát, nem ment számukra könnyedén az alkalmazkodás a körülményekhez, így nem alakult ki folyamatos játék. A kezdő sípszótól a 30. percig a Kinizsinél volt többet a labda, de az első komolyabb Ercsi helyzetre a 28. minutumig kellett várni. Ekkor Ivacs szabadrúgása amit 20 méterről adott le a bal kapufán csattant. A hazai csapat is próbálkozott, de komolyabb helyzete nem volt, legnagyobb lehetőségük után elcsorgott keresztbe a labda az Ercsi kapjua előtt. Már-már kezdték elkönyvelni a gól nélküli első félidőt a szurkolók, amikor a 41. percben Ivacs szögletét Kővári fejelte a kapuba, 1-0 az Ercsinek! A pihenő előtt a 45. percben szabálytalankodtak Kondreskával szemben a büntető területen belül, a megítélt 11-est Hosszú magabiztosan értékesítette.

A második félidőben is a Kinizsi volt főlényben. Egy nagy helyzete volt a Csetények, de azt Hodula magabiztosan védte. A 62. percben kezezett az egyik hazai játékos a büntető területen belül, amit kiszúrt a játékvezető. Az újabb 11-est ezúttal Ivacs értékesítette, 3-0 az Ercsinek. A ráadás tartogatott még egy slusszpoént: a 91. percben Ivacs pofozott a hálóba egy ziccer,t így alakult ki a 4-0-ás Ercsi Kinizsi győzelem.

Megérdemelten jutott tovább az Ercsi, mert jobban tudott alkalmazkodni a körülményekhez.”