Karnyújtásnyira került Pátka a bajnoki címtől bodajki győzelmével

Rendkívül simán nyert az Osz-Car csoport listavezetője Bodajkon, a hazaiak csak a mérkőzés végén találtak magukra.

Izgalmas összecsapásbak ígérkezett a Bodajk-Pátka ütközet, hiszen a vendéglátók egy rossz sorozat után parádés győzelemmel hangoltak az éllovas elleni megmérettetésre, fogadkoztak is, hogy elkapják a Pátkát. Erre volt is elméletben esélyük, hiszen riválisuk szerdán kupameccset is játszott, így kérdéses volt, milyen lesz a pátkaiak erőnléte.

A bodajki tudósító így összegezte a látottakat:
“Szakadó esőben, mély talajú pályán indult útjára a labda Bodajkon.

Sajnos a mérkőzés nem éppen úgy kezdődött ahogyan azt a hazai csapat tervezte, hiszen már a 3. percben vendég gólnak örülhettek a pátkaiak. Ezután magára talált a hazai csapat. Több ígéretes támadást is sikerült vezetni, de sajnos a gól elmaradt. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, hiszen a vendégek nem hibáztak, az első félidőben a helyzetkihasználásuknak köszönhetően még kétszer bevették a Bodajk SE kapuját. Így 0-3-as vendég előnnyel vonultak szünetre a csapatok. A második félidő elején egy hazai védelmi hibát kihasználva már 4-0-ra módosította az állást a pátkai alakulat. A bodajki csapatot kissé megtörte a vendégek támadó szellemű játéka, akik további helyzeteket alakítottak ki, melyből még két gólt szerezték, 0-6. A hazaiak játéka a 75. percben kezdett feljavulni, amikor is pályára lépett Osváth. A Bodajk SE elkezdett focizni. Több olyan támadást is végig vezetett, melyhez a Pátka nem tudott érdemben hozzászólni. Két gyönyörű támadás gólt is eredményezett. Sajnos a túl későn kezdte a hajrát a hazai csapat, így a végeredmény 2-6.”

A Bodajk tehát továbbra is nyeretlen tavasszal hazai pályán, jövő héten Kápolnásnyéken javíthat a csapat. A Pátka ellenfelei botlottak, így a jövő héten ha legyőzik hazai pályán a Pákozdit, a többi eredménytől függetlenül bajnoki címet ünnepelhetnek. Akár már egy döntetlennel is bebiztosíthatják elsőségüket, ehhez az kell, hogy a Mány ne nyerjen Kőszárhegyen a következő fordulóban.

Bodajk – Pátka 2-6 (0-3)
Bodajk, vezette: Kovács Zoltán (Dinnyei Norbert, Vizi Tamás)

Bodajk: Papp – Varga D., Pálfi, Bregócs, Polczer, Hinora (Osváth), Palkovics, Kovács T., Magyar, Hársádi, Németh T. Vezetőedző: Kovács Zoltán.
Pátka: Csikesz (Denke B.) – Orosz, Füri, Fülöp, Szakács (Denke O.), Farkas, Takács V., Kővári, Sinka, Krell, Rózsa. Vezetőedző: Takács Viktor.

Gól: Palkovics (81′), Varga D. (83′) illetve: Rózsa (3′), Takács V. (29′, 62′, 75′), Krell (38′), Kővári (51′)
Sárga lap: 0-0