Gólparádéval zárta az őszt a Dinnyés Vereben! FOTÓK + VIDEÓ!

Két dinnyési játékos, köztük egy leköszönő labdarúgó is mesterhármasig jutott az szezonzáró mérkőzésen. A meccs után nem hétköznapi jelenetek zajlottak a pályán!

Napsütéses, ámde kissé hűvös, szeles időben került sor a Megye III-as Észak csoport zárófordulójára. Vereben a helyi csapat azzal a Dinnyéssel játszotta utolsó őszi mérkőzését, mely az idei szezonban ismét az élcsapatok közé próbálja visszaverekedni magát.

A találkozó elejétől a vendégek irányítottak, ám a hazaiak kapusa parádés védésekkel őrizte meg kapuját a góltól mintegy negyed órán át. Ekkor a dinnyésiek első számú gólfelelőse, Pintér lőtt a jobb alsó irányába, a verebi hálóőr szerencsétlenül ért bele, így a gólvonalon túlra pattogott a labda, 0-1. A játékrész derekán Becséri végezhetett el szabadrúgást a kapuval szembe, kecsegtető helyzetből. Lövésébe belecsúsztatott Pintér, így a labda védhetetlenül vágódott a hálóba, 0-2. Tíz perccel a szünet előtt Motel készítette vissza a labdát Erdeinek, aki kilőtte az alsó sarkot, 0-3. Két perccel a térfélcsere előtt ismét Motel osztott ki egy gólpasszt, miután elrobogott a jobb szélen, majd középreadását elvétették a verebi védők, Pintér pedig köszönte szépen, és a hálóba pofozta a bőrt, 0-4.

A második játékrész valamivel langyosabb játékot hozott. A Dinnyés láthatóan már nem forszírozta olyannyira a támadásokat, a hazaiak pedig csak elvétve jutottak el a vendégek kapujáig. Mindkét edző kihasználta maximális cserelehetőségét, ez a Vereb-Pátka II. esetében egy, a dinnyésieknél pedig három változást eredményezett. A hajrára fel is pörögtek az események. Fertály órával a lefújás előtt Erdei szerzett okos gólt, majd a csereként beállt Sturcz volt eredményes közelről. A végén Erdei állította be a 7-0-ás végeredményt, így Pintérhez hasonlóan ő is mesterhármasig jutott. A végén még volt egy óriási lehetősége a vendéglátóknak a szépítésre, Balázs Ádám több, mint lesgyanús állásból ugrott ki egy az egyben, ám óriási helyzetét nem tudta gólra váltani.

Mint azóta kiderült, ez volt Erdei Balázs búcsúmérkőzése. A 41 esztendős játékos az adatbankban a 2007/2008-as szezon óta van regisztrálva, mint dinnyési játékos, ez időszak alatt 156 mérkőzésen 13 gólt szerzett, mindössze hat sárga- és egy piros lapot gyűjtött.

A mérkőzés után a helyiek a pályára engedték a “bio-fűnyírókat”, melyet sikerült videófelvételen is megörökítenie stábunknak.

Vereb-Pátka II – Dinnyés 0-7 (0-4)
Vereb, vezette: Almádi Sándor

Vereb-Pátka II: Zalka – Diószegi, Fellegvári (Csákberényi-Nagy), Kőszegi, Papp D. – Cseke, Galambos, Kovács N., Balázs – Lukács, Rottman.
Dinnyés: Berényi – Kovács T., Smolkó (Sinka), Erdei, Sági, Pintér Á., Becséri, Borbély, Motel (Korponai), Mong (Sturcz), Csicsári.

Gól: Pintér Á. (13., 25., 74.), Erdei (34., 74., 85.), Sturcz (81.)