18-at lőtt a Kisapostag! Subi 9-et vállalt!

Óriási fölénnyel nyert a Kisapostag a Megye III-as Dél csoport szombati játéknapján. Ellenfele fair play díjas módon nem színlelt sérülést, és végigjátszotta becsülettel a találkozót.

A középmezőnybeli Kisapostag a szebb napokat látott Nagylókot fogadta szombat délután. A vendégek nemrég még a Megye II-ben szerepeltek, jelenleg azonban igencsak komoly létszámproblémákkal küzdenek, ezúttal is éppen, hogy 11-en voltak.

A Kisapostag már a hatodik percben megszerezte a vezetést Buglyó révén, a 11. percben Timkó növelte kettőre a hazaiak előnyét. Fürrj a 13. és a 21. percben is betalált, így el si dőlt a három pont sorsa. A szünetig még Törjék, Szántó, Major, valamint egy újabb alkalommal Buglyó is betalált, így 8-0 volt az első 45 perc után az állás.

A szünet után Subi-Show következett. Subi Tamás nem kevesebb, mint kilenc alkalommal talált be a második játékrészben! Csak Timkó tudott “belerondítani” Subi szenzációs teljesítményébe, ám így is összejött a Kisapostag hetesének egy klasszikus mesterhetes. A vége 18-0 lett.

Nem szabad azonban elmenni szó nélkül a Nagylók csapatának sportszerűsége mellett. A számukra kedvezőtlenül alakuló mérkőzésen ugyanis nem kezdtek vad rugdalózásba, sárga lap nélkül zajlott le a találkozó. Ilyen esetekben gyakran lehet tapasztalni, hogy a súlyos vereségre álló csapatból sorra “sérülnek meg” a játékosok, itt azonban nem ez történt, becsülettel végigjátszotta a Nagylók csapata a mérkőzést, ez egyesület egy szóbeli fair play díjat mindenképpen megérdemel.

Kisapostag – Nagylók 18-0 (8-0)
Kisapostag, vezette: Kovács Tamás

Gól: Buglyó (6., 32.), Timkó (11., 60.), Fürj (13., 21.), Törjék (28.), Szántó (30.), Major (43.), Subi (56., 57., 62., 68., 71., 76., 80., 83., 89.)